Mulle henkilökohtaisesti on aivan sama mitä poliittista suuntausta kannatat, mutta toivoisin että tätä sanomaa alettaisiin levittämään laajemmalti.
Satuitteko huomaamaan eilisen uutisissa kuinka surkuteltiin yhtä maailman suurimmista meneillään olevasta humanitaarisista kriiseistä: Jemenin tilannetta.
Asia joka mättää on että tästä kriisistä ei paljoa ole puhuttu medioissa ja nyt 9/11 nenäpäivän alla asia on tapetilla.
YLE:n uutisten pohjanoteeraus kulminoituu faktaan kuinka tämän kriisin aiheuttajaa, eli Saudi Arabiaa ei mainita muuten kuin humanitaarisen avun antajana.
HERÄTYS SUOMI!
Ahneitten globalistien juonet Suomen varalle on aika paljastaa.
YLE ei ainoastaan nuole superrikkaiden perseitä, vaan se suorastaan imee ultrarikkaitten ulosteet.
Jenkkien 9/11 iskujen suorittajat tunnetusti olivat saudeja.
LIDL ketju on juonessa mukana.
Saanko esitellä LIDLIN muraalin https://www.lidl.fi/fi/Muraali-4315.htm
Alkuperäisessä versiossa näimme Kuinka turbaanipäinen arabi rakentaa uutta Suomea.
Nyt näköjään tämä ultrarikas paskasakki on halunnut muuttaa sitä koska suunnitelmat paljastuvat.
Miettikää esim kuinka leipomotuotteista on alkanut löytymään neuloja ja loppupelissä Liidelin tuotteet tulevat olemaan puhtaimpia.
Jos nyt alamme ottamaan tämän ultrarikkaan paskasakin miljardeja tuostavain, niin Suomi on lopullisesti menetetty.
Talouden haltuunoton jälkeen seuraa poliittisen päätöksenteon haltuunotto ja lopulta Suomesta kehittyy tämän ultrarikkaan paskasakin leikkikenttä.
Jos jokin asia ei Suomessa tai suomalaisissa miellytä eliittiä niin olemme kusessa ja globalistien suunnitelmissa saattaa olla
tåydellinen väestön kontrollointi elämän jokaisella osa-alueella, sekä vastarinnan systemaattinen sortaminen ja eliminointi. Fasismiksi myös kutsutaan.
Yleisessä tiedossa on kuinka pohjavesistämme on tehty sopimukset, kaivoslakia ei haluta muuttaa ja julkinen terveydenhuolto on systemaattisesti ajettu alas.
Nyt on aika tarkkailla useampia uutisia, eri lähteistä eikä takertua siihen omaan suosikkiin.
HERÄTYS SUOMI!
diipadaa
2
199
Vastaukset
- Hilluminati
Tämän edellisen viestin johdosta tietyt tahot pelaavat likaista peliä johon kuuluvat mm. lavastukset ja ns "character assasionation" eli suomeksi maineen mustamaalaaminen.
Tätä hommaa on jatkunut jo jonkin aikaa meille jotka tiedämme asioista paremmin.
Nyt on aika ajaa tätä peliä pelaavat pikkupojat takaisin sinne kivenkoloon ja laittaa koirat repimään sieltä ulos.
Terveisiä googlen porukalle. - dfc
Rikkaat kaput.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 863176
- 883023
- 681862
Tykkään susta
Elämäni loppuun asti. Olet niin suuresti siihen vaikuttanut. Tykkäsit tai et siitä191812- 271711
- 211691
- 241677
Pettymys! Tähdet, tähdet -kisassa tämä erikoisjakso pois - Pistänyt artistit todella lujille!
Tähdet, tähdet -kisa on edennyt genrestä toiseen. Mutta erästä monen toivomaa erikoisjaksoa ei tällä kaudella nähdä. Voi321336- 481327
Onko meillä
Molemmilla nyt hyvät fiilikset😢ei ainakaan mulla mutta eteenpäin on mentävä😏ikävä on, kait se helpottaa ajan myötä. Ko91309