YLE boikottiin?

daapadii

Mulle henkilökohtaisesti on aivan sama mitä poliittista suuntausta kannatat, mutta toivoisin että tätä sanomaa alettaisiin levittämään laajemmalti.

Satuitteko huomaamaan eilisen uutisissa kuinka surkuteltiin yhtä maailman suurimmista meneillään olevasta humanitaarisista kriiseistä: Jemenin tilannetta.
Asia joka mättää on että tästä kriisistä ei paljoa ole puhuttu medioissa ja nyt 9/11 nenäpäivän alla asia on tapetilla.
YLE:n uutisten pohjanoteeraus kulminoituu faktaan kuinka tämän kriisin aiheuttajaa, eli Saudi Arabiaa ei mainita muuten kuin humanitaarisen avun antajana.

HERÄTYS SUOMI!

Ahneitten globalistien juonet Suomen varalle on aika paljastaa.
YLE ei ainoastaan nuole superrikkaiden perseitä, vaan se suorastaan imee ultrarikkaitten ulosteet.
Jenkkien 9/11 iskujen suorittajat tunnetusti olivat saudeja.

LIDL ketju on juonessa mukana.
Saanko esitellä LIDLIN muraalin https://www.lidl.fi/fi/Muraali-4315.htm
Alkuperäisessä versiossa näimme Kuinka turbaanipäinen arabi rakentaa uutta Suomea.
Nyt näköjään tämä ultrarikas paskasakki on halunnut muuttaa sitä koska suunnitelmat paljastuvat.
Miettikää esim kuinka leipomotuotteista on alkanut löytymään neuloja ja loppupelissä Liidelin tuotteet tulevat olemaan puhtaimpia.

Jos nyt alamme ottamaan tämän ultrarikkaan paskasakin miljardeja tuostavain, niin Suomi on lopullisesti menetetty.
Talouden haltuunoton jälkeen seuraa poliittisen päätöksenteon haltuunotto ja lopulta Suomesta kehittyy tämän ultrarikkaan paskasakin leikkikenttä.
Jos jokin asia ei Suomessa tai suomalaisissa miellytä eliittiä niin olemme kusessa ja globalistien suunnitelmissa saattaa olla
tåydellinen väestön kontrollointi elämän jokaisella osa-alueella, sekä vastarinnan systemaattinen sortaminen ja eliminointi. Fasismiksi myös kutsutaan.

Yleisessä tiedossa on kuinka pohjavesistämme on tehty sopimukset, kaivoslakia ei haluta muuttaa ja julkinen terveydenhuolto on systemaattisesti ajettu alas.

Nyt on aika tarkkailla useampia uutisia, eri lähteistä eikä takertua siihen omaan suosikkiin.

3

265

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • anarkismi

      Jokaisessa ohjelmassa on pakko homo, maahantulija ja anarkisti.

      • poikottieipure

        Totta. Samanlainen aivopesu tulee vastaan kyllä joka kanavalla.


    • prööö

      Boikotoi vaan, verot maksat joka tapauksessa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Petteri Orpo on satusetä

      Väittää että työllisyys on Suomessa samalla tasolla kuin hallituksen aloittaessa kesällä 2023. Fakta on, että työllisi
      Maailman menoa
      61
      3238
    2. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      88
      3055
    3. SDP pelastaa uppoavan Suomen

      2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis
      Maailman menoa
      176
      2993
    4. Minkä ikäinen

      on kaipaamasi ihminen? Minä vuonna syntynyt?
      Ikävä
      129
      2331
    5. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      205
      2211
    6. Orpo ja Purra, käykää hakemassa oppia Espanjasta

      Espanja on näyttänyt kuinka kova työttömyys nujerretaan ja saadaan maan talous palautettua nousu-uralle. Ei ole häpeä kä
      Maailman menoa
      40
      2204
    7. Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!

      Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li
      Euroviisut
      36
      1714
    8. Raiskaukset loppumaan?

      Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön
      Sinkut
      399
      1641
    9. Jääkiekon MM:t pitää siirtää MTV:ltä Ylelle

      Persuille ikäviä uutisia taas. . Valtioneuvoston asetuksen mukaan MM-kisat kuuluvat kansallisesti merkittäviin tapahtumi
      Maailman menoa
      50
      1579
    10. Gallup! Mitä kirjainta kaipaat ja rakastat?

      Etunimen eka kirjain? Aloitan V
      Ikävä
      96
      1150
    Aihe