Kumppanin haku

Kävi surullisesti kymmenien alkana että en saanut vaimoa seurakunnasta vaikka minussa ei ollut mitään vikaa. Olen pitkä sievä mies, mutta ei varakas ja suusta sulava. Lisäksi asuin vaatimattomassa asunnosssa jojon ei tullut kukaan käymään. Olen hellä rauhallinen ja ystävävllinen mies joka pakota naista kotiorjaksi sillä teen kaikki kotityöt itse. Minulla ne taidot on.
Kun kysyin vanhemmilta apua sain selkääni että se ei käy niin vaikka tuota puhemiehen hommaa on tehty kymmeniä vuosia miehille ja naisille. Vanhimmat on rikkaat ja lukeneet, minä en. Siis olen huonompi ihminen? Olen, sillä olen kuullut sen vanhempien suusta. Kiitoksia vain.
13392
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Älä välitä tai ainakaan luovuta, sillä loppu on aivan pian, sieltä se rientää. aivan kohta sen aika koittaa, rohkeutta veli.

Oletko ajatellut että sinä voisit olla hyvää juttu seuraa, tätä tällä palstalla etsivälle homo veljelle.

Äänestä

Oi hyvä veli. Minä aikoinani, ollessani uskovainen, päätin hieman livetä seurakunnan aatteista ja menin paikalliseen tavernaan. Ostin itselleni oikein tupla Wiskin ja sen lisäksi ostin kymmenen lasillista viiniä, jotka sitten baarimikko asetteli riviin baaritiskille. Ja sitten, kuinka ollakaan, eräs viehkeä daami alkoi hiljakseen hivuttautua viinilasien viitoittamaa reittiä luokseni, kunnes oli juonut viimeisenkin lasillisen. Tästä sitten oli seurauksena seurakunnan vanhimman suorittama vihkiminen kevyen kenttäkärryosaston parivaljakoksi, jota olemme vetäneet perässämme vuosikymmeniä.

Äänestä
  • JT vaimoni oli täys aasi. Joten katselin toisen paremman ja hyvän näköisen muijan ei jehovantodistajien joukosta. Nyt olen onnellinen. Kehtaa näytellä muillekin.

    Äänestä

Homous paranee rukoilemalla!!

Äänestä

Vetelen kumibarbaraa kun en naista saa

Äänestä

Voi voi. Tuohon ei ole kuin yksi toimiva ratkaisu. Ilmottaudut välittömästi tohtori Kikcsennagelin ja lady Horofiilian panokurssille Reberbahnille Hampuriin. Siellä oppii ratapölkkykin oikeaksi panomieheksi.

Äänestä

Hyvä veli paras neuvo sinulle on, että pätevöidyt itse vanhimmaksi, sitten voit ottaa halutessa vaikka vähän nuoremmankin, tätä kutsutaan meillä päin laillistetuksi pedoiluksi.

Äänestä

No, minä olen täys hetero, joten homous ei kiinnosta. Lupasin kyllä palvella Jumalaa mutta yksin en luvannut jäädä. Vanhimmat olivat kyllä vihamielisiä minun pyynnöstä, mikä tietysti järkyttää.
Tätäkö on kristillinen rakkaus, vihamielisyys ja syrjintä ei varakkaita kohtaan. Se mitä on nyt en pane itseni syyksi vaan siksi että minua syljettiin niin paljon kasvoille.

Äänestä
  • Oisko sulla joskus aikaa käydä täällä Betelissä, niin otettaisiin sinusta valokuva ja pieni haastattelu jwtinderiin.
    Keskustellaan samalla mistä se vanhimmaksi nimityksen kenkä puristaa.

    Äänestä

No niin koettakaa kestää pikkutrollit.

Äänestä

Olen kyllä yöpynyt Betelissä, mutta että valokuva johonkin? Voi ei mitä tämä nyt on???
En usko että auttamista vaan tuomitsemista!
Ja en pyri vanhimmaksi, vaan tasavertaiseksi seurakuntalaisesksi. mutta luulen että sitä ei tapahdu?
Ja kun kuolen niin kuolen . Siis gehenna. Kiitos vanhemille joita monet ovat oikein julmat ja epäoikudenmukaiset. Olen kuulluut se monen seurakuntalaisen suusta ja monet ovat muuttaneet kaupugista. Pelosta.

Äänestä
  • Hesekiel
    21:6 Mutta sinä, ihmislapsi, huokaile! Lanteet murtuneina, katkerassa tuskassa huokaile heidän silmiensä edessä.
    21:7 Ja kun he sinulta kysyvät: 'Minkätähden sinä huokailet?' niin sano: Sanoman tähden, sillä se saapuu, ja kaikki sydämet raukeavat, kaikki kädet herpoavat, kaikkien henki tyrmistyy, kaikki polvet käyvät veltoiksi kuin vesi. Katso, se tulee, se tapahtuu; sanoo Herra, Herra.

    Ymmärrän että sinun on vaikea ottaa apua vastaan, kun olet saanut niin paljon kuraa niskaasi, mutta jos käyt suihkussa, niin se autta, katsos kun kura valuu pikkuhiljaa pois, usko vain se auttaa.
    Suihkun jälkeen, jos kerrot tulko sinulle vesipolvi, tai mahdollisesti polvrt, niin annan sitten lisää ohjeita.

    Äänestä

Katsokaas kun menestys riippuu seurakunnasssa mitä sinä omistat, onko sulla hyvät suhteet, oletko hyvä puhuja, ja muuta sellaista.
Kun ihminen on yksin, kaikki tarvitsevat rakkautta. Sen pitäisi seurakunata ymmärtää. Mutta vanhimpia se ei kiinnosta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


rändaja kirjoitti:

Kävi surullisesti kymmenien alkana että en saanut vaimoa seurakunnasta vaikka minussa ei ollut mitään vikaa. Olen pitkä sievä mies, mutta ei varakas ja suusta sulava. Lisäksi asuin vaatimattomassa asunnosssa jojon ei tullut kukaan käymään. Olen hellä rauhallinen ja ystävävllinen mies joka pakota naista kotiorjaksi sillä teen kaikki kotityöt itse. Minulla ne taidot on.
Kun kysyin vanhemmilta apua sain selkääni että se ei käy niin vaikka tuota puhemiehen hommaa on tehty kymmeniä vuosia miehille ja naisille. Vanhimmat on rikkaat ja lukeneet, minä en. Siis olen huonompi ihminen? Olen, sillä olen kuullut sen vanhempien suusta. Kiitoksia vain.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu