Jotain kaunista
evita-ei.kirj
14231
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Oli kaunista, kiitos.
Jeesus vain auttaa voi.
https://www.youtube.com/watch?v=kSUj8BQovNo
Tämä oli parempaa
Kiitos, evita.
Vain kaikille hyväksi Raamatun UT mukainen ja perustuva Kristillisyys toisi VALOA pimeyteen. Jossa koko ihmiskunta kaikkine eri puolueineen ja ns.krist. kuntineen, tuomiokseen elää,
Vaihtoehtoja VAIN kaksi, ne, joko HYVÄKSI tai PAHAKSI vaihtoehtdot.
Sitä HYVÄKSI puolta on vain ja ainostaan Raamatun UT opetusten ohjeiden ja kehoitusten mukainen ja perustuva.
Kaikki muu ja mulla tavalla eläminen ja toimiminen sitä PAHAKSI / tuomioksi puolesta elämistä ja toimimista, Siinä kun "piru" vie, vetää, johtaa ja hallitsee, ja siksi PAHA perii!!
Hyvä. Kristillisyydessä on niin paljon pahuutta ja valhetta. Kaipaamme VALOA:
Ei ole Kristillisyydenssä mitään pahaa. Vain krist. uksonnollisuudessa ja uskonnossa sitä on. Jota, VAIN uksontoa, demokratiakin on. Ei ole Totuuteen perustuvaa, eikä silloin Laillisen / Luvallisen Oikeuden mukaista, vaan sen vastaista. Siinä kun "piru" se kaiken valheellisuuden, vääryyden ja pahuuden isä, petollisesti omiensa, sille uskollisten kautta vie, vetää, johtaa ja hallitsee, ja PAHA perii.
No jos ei kristinuskoa olisi ollut, niin kaikki olisi ollut paremmin. Edes Jeesus ei ollut kristitty.
Kristus Jeesus on tämän UUDEN liiton / testamentin, = Jumalan ARMON aikauden imiskunnalle ansainut. Jos ei olisi ansainnut, ei olisi enää koko ihmiskuntaa. Olisi vain se ikuisen kadotuksen puoli. Jossa ihisten sielut hirveissä tukissaan jatkaisi loputonta elämistään, sinne tuomitun saatanan kanssa.
Eli Jeesus oli Raamatun UT mukaisen Krist. uskon / Kristillisyyden perustaja. Ei uskonnollisuuden, eikä uskontojen. Ne on sielunvihollisen (saatanan) tuotoksia, yllä ja vallassaan pitämiä.Se kun on niiden, joissa PAHA perii, ns. "takapiru".
Kiitos aloittajalle.
Jätän tämän vastineen tähän. Toivottavasti pidät.
Artisti: Kauan
Albumi: Kaiho
https://youtu.be/2R8EGlssDeo
Kiitos. Upeaa, pidin. Sopi hyvin ielenmaisemaani.
Voihan tähän osioon laittaa muutakin mielestään kaunista kuin musiikkia.
Vaikka jokin ajatus siitä mikä on kauneinta maailmassa.
Kaunista oli aloittajan linkistä tullut musiikki, kiitos.
https://www.youtube.com/watch?v=IUHRK5Vwk3w
Se on siinä.