Sydämeni on särkynyt Jeesuksen takia

Vvvvvv

Ensin isä työnsi houkkain pilkaksi, hylkäsi pahantekijöiden alibiksi. Kukaan ei kysynyt haluaako Jeesus kantaa muiden pahuutta. Hän on vain kynnysmattona ja altavastaajana. Kukaan ei sure Jeesuksen takia, vaan käyttävät häntä tekosyynä, jotta luulette olevanne jotenkin parempia, asiaa edes ajattelematta, saati ymmärtäen.

3

112

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 12____13

      "Ensin isä työnsi houkkain pilkaksi, hylkäsi pahantekijöiden alibiksi. Kukaan ei kysynyt haluaako Jeesus kantaa muiden pahuutta. "

      Jeesus kuitenkin itse sanoi, "Isäni, jos mahdollista on, niin menköön minulta pois tämä malja; ei kuitenkaan niinkuin minä tahdon, vaan niinkuin sinä" Matt. 26:39 Jeesus siis halusi, että asiat menevät Jumalan tahdon mukaan.

      Mutta se voi olla, että Jeesusta käytetään vääriin tarkoituksiin. Ja varmasti on monia, jotka eivät välitä. Mutta vaikka Jumala on Jeesusta suurempi, on Jeesus kuitenkin kuningasten kuningas, eikä mikään altavastaaja, suurin osa hänen vastustajista on kokonaan väärällä tasolla, ja huitovat kuin idiootit ilmaa.

      "Isä on minua suurempi."
      Joh. 14:28

      "Sillä: "kaikki hän on alistanut hänen jalkojensa alle". Mutta kun hän sanoo: "kaikki on alistettu",
      niin ei tietenkään ole alistettu se, joka on alistanut kaiken hänen allensa."
      1 Kor. 15:27

      • hullujenkuningas

        Jeesus oli hullu, ei muuta lisättävää.


      • 12____13
        hullujenkuningas kirjoitti:

        Jeesus oli hullu, ei muuta lisättävää.

        > Jeesus oli hullu, ei muuta lisättävää.

        Ai koska paransi sairaita, antoi anteeksi ja kehotti rakastamaan muita? Mielestäni hullumpaa on haukkua Jeesusta hulluksi, mutta tietenkin, ihmiset jotka haluavat pahuutta, todennäköisesti pitävät hyväntekijöitä hulluina.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen näytät mummolta. :D

      Siks sua ei huoli kukaan.
      Ikävä
      257
      3619
    2. Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!

      En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,
      133
      2598
    3. Nyt jäi velat perimättä

      Mikä idea se talo oli polttaa ja velalliset sisällä nyt jäi rahat saamatta
      Jämsänkoski
      15
      2075
    4. Varattais lähihotellista

      🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää
      Ikävä
      227
      1898
    5. Martinan aussikulta, missä?

      Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      349
      1879
    6. Haluaisin sun kanssa yhteisen

      Elämän. Haluun sut.
      Ikävä
      57
      1468
    7. Ellen Jokikunnas muistelee Reino-koiraa - Ralph-poika koskettavalla tavalla esiin: "Kiitos, että..."

      RIP Reino. Lämmin osanotto suureen suruunne Ellen, Jari ja Ralph. Reino tuli tutuksi monelle suomalaiselle Unelmia Ita
      Tv-sarjat
      49
      1414
    8. Mitä tekisit jos kaivattusi olisi

      humalassa, kun tapaat hänet jossain seuraavalla kerralla?
      Ikävä
      111
      1150
    9. Rakkauden kesä 2025

      Oletko valmis? 🥰
      Ikävä
      103
      1147
    10. Meneekö eläinpuiston johto vaihtoon vaalien jälkeen?

      Ähtärissä kuhistaan ja kuiskitaan, että perussuomalaiset esittävät vaalien jälkeen, että eläinpuiston hallitus uusitaan
      Ähtäri
      71
      1130
    Aihe