Aaron isä,sotahullu Sauli isäntämaa Niinistö on saanut pojalleen Aarolle lahjoituksena paljon villasukkia.Kyllä Aaron kelpaa pian juoksennella väestönsuojassa kun Venäläiset ohjukset saapuu tuhoamaan Suomen tuhoajia.Tarina ei kerro kylmääkö Saulia vai jatkuuko punoitus ja pönötys?
Aaro poikaa ei kylmä väestösuojassa!
Natotilaus
14198
1Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Entäs varsinainen sotakeisari,J.Niinistö?Hänen ennuste?
Suomen naiset on innokkaita sukantekijöitä. Koko armeija voisi saada äkkiä villasukkia säkeittäin, jos sota syttyy. Harmi vaan, enään ei juoksuhaudoissa juosta villasukissa!
Joko täällä on Naton kohteita mitä ryssien tarvii ruveta tuhoamaan.
Aaro saa yksivuotis lahjaksi isukiltaan päähänsä suojakypärän.
Natolta se saa lahjaksi kuudestilaukeavan.
Liian vanhan aikainen lahja.
Ei hyvä nimi Aaro, Veli Väinämö olisi piisannut.
Joko Aarolle on kudottu lahjoituksena tumput joissa on liipasinsormi. Ne olisivat kätevät kun prinssi alkaa leikkiä sotaleikkejä
Ja taas voi kysyä tästä megatyperästä aloituksesta ja siinä itselleen vastaavalle trollille, että "mitä kuuluu sinne Pietariin, onko Putte yhtään korottanut liksoja ja joko trollijengi on perustanut ay-liikkeen ajamaan etujaan?"
Minun mielestäni loistava avaus.Kaksilla rattailla ajeleva Niinistö on lyhyen suomen historian vaarallisin mies suomalaisille.Aaro on vain sijaiskärsijä isänsä typeryyksille!
Aaro ja kummityttö Jenni.Näiden vuoksi Sauli on presidentti.Ai niin unohdin koiran.
Nuo peittävätkin salolaisen pikkulakimiehen suunnattoman typeryyden mainiosti.
Juu, siitähän se vesseli voisi kouluttaa itselleen hyvän hirvihaukkukoiran.
Salkkareista nimeämiseen vaikutteita. Onko saulin lempisarja salatut elimet?