Se olisi Suomen loppu, grande finale, jos tyhmät demarit pääsisivät taas valtaan. Velkaa otettaisiin, se juotaisiin ja syötäisiin ja lopulta vedettäisiin vessasta alas,
Luoja varjele meitä demareilta
ei.ikinä.enää
60353
1Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 60
Vanhimmat
Eilen oli Hesarissa kirjotus, miten hyvin nuorilla rupesi sujumaan elämä, kun vanhemmat sitoutuivat laittamaan kotiintuloaikoja ja olemaan enemmän lasten kanssa ja hankkimaan ainakin yhden harrastuksen lapselle. Siis aivan ilmaiset toimenpiteet ja vanhempien vastuunottaminen sai aikaan Islannissa sen, että teinit eivät enää tupakoineet tai juoneet alkoholia juuri lainkaan.
Demariharakka oli heti kommentoimaan siihen, että joo YHTEISKUNTA voisi antaa rahaa ja paikkoja harrastukseen ja tukea lisärahalla vanhempia jne, lisäksi yhteiskunnan pitäisi varmaan ottaa lapset jo vauvana koulutettaviksi oikeaan sosialistiseen ruotuun, eihän vanhemmilla mitään virkaa eikä vastuuta enää ole-
Linkki "tietoosi", muutoin huuhaata.
Köyhien riisto loppuu kun sipilä eroaa ja sdphuonokuntoisia tulee ja pelastaa suomen kansan.
Pioneereihin, niinkuin Anni Sinnemäki.
Leninsedän pikkupinohiiret.
Pinoon ja ojennus.
Palstan vakio kokoomuspersu taas trollaamassa tapansa mukaan.
Palstan vakio hokia taas hokemassa hokemaansa hahahah.
Palstan vakio kokoomupsersutti hokee agendaansa palstalla 24/7.
Palstan vakio hokilla taas hokemasa hokeminen menossa ja tietenkin hokee 24/7/365.
Totuushan tuolla vaan kerrottiin! Vasemmisto-sosialismin aikakaudella meille vanhemmille annettin ne kasvatusohjeet, joita Neuvostoliitossa oli. Lapset kesäisin leireille, talvella pioneerikerhoihin. Lastenkirjat ja leikit oli suurennuslasin alla. Yhteiskunta hoiti kasvatuksen, muuten penskat oli vapaalla. Ei siinä paljon vanhempia tarvittu, kunhan muistivat heittää lapsensa pioneerikerhoon.
Olimme hyvin tasapäisiä, Tasa-arvo ei tuohon kuvioon kuulunutkaan! Nyt nämä lapsikullat ovat kerrassaan vapaa-ajattelijoita aikuisia, jotka tekevät jotakin jos huvittaa. Ja heidän teinin-ikäiset lapsensa juoksevat milloin missäkin ja kenen kanssa. vaan. Kenen äijän kämpille vaan voi hutikassa mennä, ja sitten jälkeenpäin parkua, kun se tumma poika vei neitsyyden!
Vapaa kasvatus, valinnanvapaus ovat eri asioita, kuin vastuu ja järkevä ajattelu!
Palstan vakio kokoomuspersu trollaa palstalla 24/77365. Näin se menee.
Persu taas yleistämässä ja trollaamassa tapansa mukaan.
Palstan vakio hokia taas trollina hokee hokemaansa 24/7/365 ja 5 vuosi jo putkeen näin se vaan tänäänkin menee.
Persuli hokia taas hokemassa tapanasa mukaan.
Demareittan ja vihervasemmiston hokema, antaa kaikkien kukkien kukkia on järjen vastainen. Jokainen tietää miten puutarhassa käy samalla periaatteella. Rikkaruohot kukkivat ja tukahduttavat kaiken muun allensa. Homot eivät tee lapsia, ei Suomi voi olla koko maailman sosialitoimisto. Suomessa monesta rikoksesta seuraa vain sakkoja, kun useimmissa maissa tulisi vuosia vankeutta. Sananvapaus on vain muisto. Ennen piti tehdä lain vastainen teko, ennen kuin siitä rangaistiin. Nyt pelkät mielipiteet voivat viedä vankilaan. Ismeistä on tehty rikoksia.
Kokoomuspersutti taas hokemassa tapansa mukaan.
Hokialla taas hokeminen menossa tapansa mukaan.
Kokoomuspersutti taas hokemassa mantraansa tällä palstalla.
Hokia taas hokemassa hokemaansa täällä palstalla.
Kokoomuspersutti taas hokemassa mantraansa palstalla.
Kokoomuspersu taas liioittelemassa tapansa mukaan.
Työnantajien kannattaa myös harkita sitä, kumman kahdesta palkkaisivat. Salskean nuoren miehen tai naisen, jonka mielipiteet ovat isänmaallisia, vai vasemmistolaisen ja epäisänmaallisesti ajattelevan narkomaanin näköisen demarin.
Ekan vuoden SAKSDP hallituksessa rahoittaisi SITRAN ryöstöllä eli lopetuttamalla sen tukemaa tutkimus- ja innovaatiotoimintaa.
SAKSDP:n varjobudjetissa on 200 200 miljoonaa varmoista tulolähteistä "digitalisaatio" sekä "harmaan talouden torjunta". (Digitalisaatio=potkut tuhansille)
Miksei EuroJackpot ?
Demarit on luvanneet että velkaa joudutaan ottamaan vain 2 miljardia lisää jos he pääsee hallitusvastuuseen, Summa otetaan tietenkin joka vuosi joten vaalikaudessa tulee 8 miljardia lisää.
Linkki "tietoosi", muutoin huuhaata.
Miljardeissa mitaten valtionvelkaa on otettu vuoden 2010 jälkeen hyvin tasaisesti lisää. Tilastoista on vaikea nähdä missä vaiheessa hallitusvastuu on vaihtunut.
Vuoden 2008 kansainvälisen talouskriisin jälkeiset vuodet velkaantumisessa ovat ymmärrettäviä, mutta viimeistään nyt (2014 ja eteenpäin) Suomen olisi pitänyt päästä laskevalle käyrälle, kun kerran talouskin on taas samalla tasolla ennen kuin se oli Amerikasta lähtenyttä Lehman Brothers -kriisiä.
Surullista on, että meillä on 2017/2018 parempi kansainvälinen taloustilanne kuin 10 vuoteen ja Suomi ottaa edelleen lisää velkaa.
https://www.valtionvelka.fi/fi-FI/Tilastot/Valtionvelka/Valtionvelka_ja_BKT
Kokoomus Kataisen porvarillinen enemmistöhallitus jossa porvarilliset vihreät ja kristilliset olivat kokoomuksen porvarillisina apupuolueina otti ennätysmäisesti velkaa Suomen valtiolle.
Demarihallitus sekä GCM-sopimus on kuolinisku maallemme. Kiitos Suomi kaikista palveluista, ja kiitos että saimme palvella rakasta isänmaatamme. Nyt se kaikki hyvä heitetään heittämällä pois. Mitään hyvää rauhallista perinteistä turvallista ei enää sallita. ”Kiitos” maanpetturit demarit, kokkarit, kepulit, vihreät, siniset, vasemmistoliitto, rkp.
Persut ja sinipersut ovat molemmat porvarillisia puolueita aatemaailmaltaan eli molemmat voivat reilusti liittyä kokoomukseen.
Persujen ja kokoomuksen arvot ei kohtaa kuten orpo on kertonut sinsiset tosin vois liityä mutta ei taida kelvata kokoomukselle. Halla-aho esim. ehdotti vuosia sitten että siirtolaiset laitetaan afrikkaan leireille tämä kauhistutti kokoomusta eikä sovi heidän arvolleen niitä verrattiin natsien lereihin tosin nyt eu ehdottaa samaa ja se kelpaakin orpon ja kokoomuksen arvoille.
Äärioikeisto voisi päättää onko velkaantuminen hyvä vai paha.
Jos Demarit suomessa (väitteen mukaan) ottaisi lisää velkaa, niin se olisi ihan kamalaa ja "Suomen tuho".
Kun Italian populistit ottaa lisää velkaa entisen BKT:hen verrattuna kaksi kertaa suuremman velkataakan päälle, niin se on loistava osoitus itsenäisestä politiikasta.
On nämä äärioikeistolaiset sekaisin.
Haukkumasi ”äärioikeistolaiset” eivät sentään kannata GCM-sopimusta joka TUHOAA maamme. Demarit kannattaa.
Millainenkohan maailma olsi jos kaikki YK:n toivomusaloitteet otettaisiin tosissaan? Parempi varmaankin, mutta ikävä kyllä ei näillä papereilla ole muuta arvoa kuin se, että ne on jonkinlainen periaatteellinen tahdonilmaisu.
Persut kouhottaa GCM:stä koska haluavat äänestäjien unohtavan, että juuri Persut oli Suomen hallituksessa 2015 kun tänne pelmahti yli 30.000 turvapaikanhakijaa hallituksen seuratessa katseella. Ennen persuja eikä persujen hallitustaipaleen jälkeen ole tullut edes viidesosaa tuosta määrästä.
Porvarihallituksien aikana velanotto lisääntynyt koska rikkaitten veroja alennettu miljardeilla. Tuloja pimitetään entistä enemmän, mm hallintarekisteri on sitä varten ja matujen elättäminen tulee kalliiksi kun vielä suurin osa varoista menee näitä hyysääville, mikä on valtakunnanpetos
Asiaa kirjoitat.
Yksikin pelle tekee puheen taas eduskunnassa, kun sanoo arvoisa "puhehenkilö", sama kuin sanoisi arvoisi LUMIUKKO, saanko puheenvuoron?
Se on LUMIHAHMO.
Aloitus on kokoomuspersu Outolinnun.
Hoe tuota 10 kertaa vielä nii ehkä joku jo uskoo hokmeaasi.
Osui ja upposi näköjään sinuun kokoomuspersu Outolintu kun älähdit
Uskokaa jo vain persuja äänestämällä voitte enää vaikuttaa kaikki muut kannattavat nykykehitystä vaikka muuta valehtelevat vaalien alla?
Persut ovat porvarillinen puolue aatemaailmaltaan ja jos onnistuisivat pääsemään hallitukseen rupevat heti kokoomuksen apupuolueeksi kuten kävi kuluvan vaalikauden alussa.
Muut puolueet on mukan eu kovassa ytimessä joka ajaa liitovaltiota. Juuri merkel ja makkarooni kerto kuinka kansallisvaltio tunteet on pahasta heidän eu projektissaan.
Isoin puolue toki vie aina hallitusta siksi vihreät ja vasemmisto oli viime hallituksessa juoksupoikia jotka sitten lähti vielä karkuun vastuuta lopulta mutta pitää muistaa että porvalillinen timo suuri ei enään johda persuja ja määrää kaikesta puolueen sisällä.
Persut ovat edellenkin aatemaailmaltaan poravarillinen eli lähellä kokoomusta oleva puolue ja jos sattuisivat pääsemään hallitukseen rupeavat kokoomuksen tai kepun apupuolueeksi.
Persut on vitsi. Ja huono vitsi.
Persut on hyvä vitsi ne saa aina suvakit itkemään vaalien jälkeen se jos jokin on hyvää viihdettä jytky 3 ja nazima ja yannari itkemässä vaaliohjelmassa sitä odotellessa on tyydyttävä toukoilioiden tuomaan viihteeeen.
Persut ovat huono vitsi.
Persut kouhotti maahanmuutosta ja sai "jytky kakkosen", jonka avulla pääsivät hallitukseen. J. Halla-aho sai kirjoittaa hallituksen maahanmuutto-ohjelman. Sitten kun oltiin hallituksessa tänne päästettiin yli 30.000 turvapaikanhakijaa. Koskaan ennen tai koskaan sen jälkeen ei ole tullut edes viidesosaa tuosta määrästä. Pesujen "maahanmuuttokriittisyys" osoittautui vitsiksi. Huonoksi sellaiseksi.
Sitten persut vaihtoivat puheenjohtajaa. Koska oltiin eliittiä vastaan ja perinteisten arvojen puolella, niin puheenjohtajaksi valittiin Etelä-Helsingin ökyalueella asuva akateeminen slaavilaisten kielten tutkija, joka oli lisäksi ateisti ja sivari. Valinnan jälkeen selvisi että islamisaatiota vastustava uusi puheenjohtaja oli itse käytännössä pitänyt kahta vaimoa ja maksoi ruokkomaksuja avioliiton aikana siitetystä jalkavaimonsa lapsesta. Vielä huonompi vitsi.
Maata on vedetty oikeistopuolueen voimin jo liki 20 vuotta. Muistakaapa natsitrollit tuo.
Vihervasemmiston rajat ja takki auki politiikka tuhoaa hyvinvointi suomen yli varojen ei voi elää ainoastaan persut pistävät suomalaiset etusijalle ja sitten vasta muille jos jää varaa?
Lippospaskan jälkiä onkin saanut korjata yli kaksikymmentä vuotta Koivistolaisen alkuun panemana.
Sun pitää huutaa vähän lujempaa ei tuo kuulut vielä kuun toiselle puolen natseille.
Persut on aatemaailmaltaan porvarillinen puolue kuten kävi ilmi kepu Sipilän hallituksen aloittaessa jolloin persut ryhtyivät kepun ja kokoomuksen apupuolueeksi.
Molemmat oikeistodemareita eli piilokokoomuslaisia kuten myös persut ja sinipersut nykyään.
Ei auta vihervasemmiston huutelu ainoastaan persut pistävät suomalaiset etusijalle ollen ainoita oikeita kansanedustajia?
Kokoomuspersutti öyhöttää.
Ei pidä unohtaa että demarit jättivät vanhukset heitteille koti"hoitoon" säästöjen takia?
Onko kepuporvari Sipilän hallitus korjannut asiaa? EI OLE. Sitä paitsi demarit olivat tuolloin altavastaajina porvarienemmistöisessä kokoomus Kataisen hallituksessa jossa porvarilliset vihreät ja kristilliset olivat kokoomuksen porvarillisina apupuolueina.
Juu demarit retostelivat avoimesti lehdissä jättäessään vanhukset heitteille katson juuri eduskunnan lähetystä orpo ei uskalla ottaa maahanmuuttoa ja sen kustannuksia puheeksi miksiköhän?
Orpoa liippaisee liian läheltä matutus, eikä bisneksiä jotka ovat kuvottavia ole tarkoitustakaan raapaista millään tavalla
Päädemari Antti Rinne on ilmoittanut olevansa "äijäfeministi"! Äijäfeministi? Kuinka kukaan duunari ikinä voisi äänestää miespuolista feministiä, joka on kaikkea muuta kuin äijä? Mitä tuo äijä nyt sitten tarkoittaakaan, niin eipä kyllä tule A Rinne mieleen!