Samaa säveltä. Takuuaiheina Trump, ilmasto, rasismi/vihapuhe
Jälkiviisaat kohta laulaa kuorossa.
yhtämaalia
10182
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
tAAS ALKOI UUSI PÄIVÄ JOLLOIN PERUSPERSUT VOIVAT TIETÄÄ KAIKESTA KAIKEN, JO ETUKÄTEEN, JÄLKIVIISAASTI.
vOI VITTU KUKA EREHTYI. tAAS.
Tuon matti varmaan vieny katsojat kokonaan ohjelmalta , ei tuota pe..nuol....aa pysty kts. , hatutus vaan kasvaa jos tuota kuuntelee ,sen kanta joka asiassa on jo etukäteen tiedossa miten suhtautuu , hakekaa edes Kalle takas jolla kykyä analysoida ja perustella asioita kansantajuisesti , eikä ole pelkästään tuommonen kokkare puolueen puolestapuhuja. Tääkin ohjelma piti sitten pilata.
Nythän ei ollutkaan se kaapu päällä oleva tyttö mukana, siinä selitys. Siksi vakioaiheet jäivät.
Janne Saarikivi pisti mukavasti kampoihin Kreetta Karvalalle ja Matti Apuselle, Apusen silmä vilkkui niin tiuhaan että.
Saarikivi vaati, että nk. rikkaita verotettaisiin lisää, jotta työhalutttomat voisivat loisia yhä enemmän.
Miksi katsoa jälkeen jääneitten ohjelmaa. Lopetin sen katsomisen jo pari vuotta sitteen. Ilmeisesti järki on jätättänyt vielä pahemmin sen jälkeen.
Vilkku-Matin silmä iskee kuin majakan lyhty öisellä merellä. Saarikivi on älykäs veitikka. Kreetan kanssa peiton alla vois olla aika jytkyä.
Apunen hämmästyi, kuinka toiset eivät lähteneetkään hänen ajatuksiin mukaan. Kikysopimus on vain varojen siirto köyhiltä rikkaille.
Jos Saarikivi ei pysy ruodussa käy samanlailla kuin Santavuorelle.
Joo Santavuoren taistelu oli aika paha - nuijasodan aikana täällä..
Ei ylessä kauaa kattella/kuunnella kokkarevastaisuutta, varsinkaan näin vaalien alla.
Vai onko ohjelma sittenkin käsikirjoitettu?