Ovatko vihreät viimein järkiintyneet

vai ainoastaan Soininvaara yksin?
Viite:
"Osmo Soininvaara: Suomelle nopeasti uusi linja maahanmuuttoon, ”jonka säännöt voivat olla itsekkäitä”
https://www.uusisuomi.fi/kotimaa/264812-osmo-soininvaara-suomelle-nopeasti-uusi-linja-maahanmuuttoon-jonka-saannot-voivat
16307
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Tällaisilla mielipiteillä Soininvaara saa itsensä vihreissä kerettiläiseen paarialuokkaan.
Vaikka täysin oikeassa onkin.

Äänestä

Soininvaara taitaa olla ainoita vihreitä, joita monikulttuurikiima ei vaivaa, ja ajattelee terveen järkiperäisesti.

Äänestä

Hämmästyttävää järjen käyttöä vihreältä.
Takavuosina vielä suorastaan vaativat maahanmuuttoa.

Äänestä
  • Ehkäpä nämä "tekevät kädet" (raiskaukset ja ahdistelut) alkavat riittää

    Äänestä

Soininvaara on harvinainen poikkeus vihreissä.
Hän käyttää älyäänkin, eikä ole monikulttuurikiiman sokaisema.

Äänestä
  • Soininvaara on vain vain peitenukke vaaleihin asti samoin kuin Haavisto väliaikaisena puheenjohtajana. Kesällä vaalien jälkeen valitaan uusi punainen puheenjohtaja eikä Soininvaara ole ollut enää aikoihin mukana muutenkaan Virheiden toiminnassa.

    Äänestä

Kukaan vihreä ei ajattele järkevästi.

Äänestä

Hiljaisuudessa luopuneet tuulivoimasta.
ERK:
"Vihreät esittelivät pari päivää sitten Helsingin Sanomissa energiaohjelmaansa, ja kiinnitin huomiota siihen, että tuulivoimaa ei mainittu sanallakaan."

Äänestä

Huomioikaa todellisuus. Pekka Haavisto otti ainoana mahdollisena viimein vastuu puolueen eteenpäin viemisessä ja hänkin puhuu vain veroja verojen päälle. Pekka/kin ehkäisee maailman saastumista suomalaisten vähäosaisten kautta. Tämäkö ilmentää viisastumisesta?

Niin, onko jo koko puolueen edustajien ajattelutapa sokaissut ymmärryksen / nähdä todellisuutta.Janitoivosen käyttäytymistä ilmenee jo joka puolella eli epärehellisyyttä. Epärehellisyyteen liityy aina väärä vallankäyttö. Kyse on ajattelutavasta, joka ohjaa ihmisen käyttäytymisen.

Niin, tästä alueesta joku voisi vaikka tehdä väitöskirjasen. Koko vihreään liikkeeseen on pesiytynyt / ymmärrys ohjaantunut. He kuvittelevt omistavansa ihmisen elinympäristön ja voivat määrätä mitä he sille tekevät. Tavallaan yksinoikeuden sokeuteen liittyen. Erittäin vahva alisitaminen kohdistuu koko ihmislajiin. ja erikoisesti vähäosaisiin Suomalaisiin. Ei nähdä ja eroitella itse ongelman aiheuttajaa, joka on maamme rajojen ulkopuolella.

No, toki ymmärrän miten luonnonsuojelu ihmislajin yhteisestä ympäristöstämme ohjaa ihmisen tähän tilaan, mutta yhteinen luontomme ei anna saneluvaltaa kenellekkään.

Äänestä

Vihreät ei ole koskaan kannattanut kontrolloimatonta maahanmuuttoa! Vihreät ei ollut hallituksessa, kun ovet avattiin maahanmuuttokriisin aikaan 2015. Tuosta hölmöydestä vastasivat hallituksessa perussuomalaiset, keskusta ja kokoomus. Purkakaan hallitukseen turhautumanne. Työperäinen maahanmuutto on täysin eri asia. Suomessa on työvoimapula, jonka ratkaisemiseksi tarvitaan ensi sijassa uudelleenkoulutusta ja lisäksi osaajia sitten vaikka ulkomailta, jos koulutus ei riitä ja väestönkasvu hidastuu.

Äänestä
  • Islamilla aivopestyt viherkommarit nimenomaa kannaattavat kehitysmaamuslimien kontroloimatonta maahantuloa, jos osaavat vain sanoa tulevansa ”turvaan” niin kaikki käy.... Vai miksi yritetään estää palautuksia ja keskeyttää ne kokonaan määrämättömäksi ajaksi, perheenyhdistämisiä pitäisi helpottaa, kehitysmaamuslimi kiintiöitä pitäisi nostaa nykyisestä reippaasti 2500-10000:teen vuodessa jne jne.... Jos tämä on kontroloitua kehitysmaamuslimi haittamaahanmuutto politiikkaa, niin ei sitä kukaan järjissään oleva tolkunihminen kyllä kannata.... varsinkin kun kehitysmaamuslimi invaasiot tulevat jatkumaan tämän lisäksi ja uusi kehitysmaalaisten euroopanlaajuinen massamaahan muutto holtittoman lisääntymisen takia on jo väistämätön, ellei tosissaan laiteta rajoja kiinni....

    Äänestä

  • IslamKylässä kirjoitti:

    Islamilla aivopestyt viherkommarit nimenomaa kannaattavat kehitysmaamuslimien kontroloimatonta maahantuloa, jos osaavat vain sanoa tulevansa ”turvaan” niin kaikki käy.... Vai miksi yritetään estää palautuksia ja keskeyttää ne kokonaan määrämättömäksi ajaksi, perheenyhdistämisiä pitäisi helpottaa, kehitysmaamuslimi kiintiöitä pitäisi nostaa nykyisestä reippaasti 2500-10000:teen vuodessa jne jne.... Jos tämä on kontroloitua kehitysmaamuslimi haittamaahanmuutto politiikkaa, niin ei sitä kukaan järjissään oleva tolkunihminen kyllä kannata.... varsinkin kun kehitysmaamuslimi invaasiot tulevat jatkumaan tämän lisäksi ja uusi kehitysmaalaisten euroopanlaajuinen massamaahan muutto holtittoman lisääntymisen takia on jo väistämätön, ellei tosissaan laiteta rajoja kiinni....

    Vihreiden ehdottama raja humanitääristen pakolaisten kohdalla oli 2500 kieppeillä, eikä sitä ole edes toteutettu. Sinä suoraan valehtelet. Sen sijaan persut, kepu ja kokoomus on päästänyt yli satatuhatta kehitysmaamuslimia maahan hallituksessa ollessaan maahanmuuttokriisin alusta 2015 alkaen. Syytät vihreitä oman puolueesi hörhöilyistä hallituksessa. Vihreät ei ole ollut hallituksessa asiasta päättämässä. Mene sanomaan asiasta pääministeri Sipilälle oman puolueesi väelle, jos haluat jonkun vastuuseen asiasta.

    Äänestä

  • tyhmäkunetjotajua kirjoitti:

    Vihreiden ehdottama raja humanitääristen pakolaisten kohdalla oli 2500 kieppeillä, eikä sitä ole edes toteutettu. Sinä suoraan valehtelet. Sen sijaan persut, kepu ja kokoomus on päästänyt yli satatuhatta kehitysmaamuslimia maahan hallituksessa ollessaan maahanmuuttokriisin alusta 2015 alkaen. Syytät vihreitä oman puolueesi hörhöilyistä hallituksessa. Vihreät ei ole ollut hallituksessa asiasta päättämässä. Mene sanomaan asiasta pääministeri Sipilälle oman puolueesi väelle, jos haluat jonkun vastuuseen asiasta.

    Viherkommunistit valittavat jokaisesta päätöksestä joka heikentää vetovoimatekijöitä kehitysmaamuslimeiden haittamaahanmuuttoon. Viherkommunistit ovat puoltaneet aina pakolaiskiintiöiden nostoa, eivät ole koskaan vastustaneet perheenyhdistämisiä, eivätkä puoltaneet dna testejä, joiden jälkeen ullatus ullatus kaikki muuttuivat partaisiksi ottolapsiksi. Viherkommunistit vastustavat näiden euroopanlaajuisessa kehitysmaa muslimi invaasiossa tulleiden palautuksia., kuten kuntapäättäjä lentokoneessa. Viherkommunistien mielestä nämä sairasta ahdasmielistä keskiaikaa elävää poliittista Islamia palvovat ikuisenelatuksen statuksella loisivat holtittomasti lisääntyvät kehitysmaamuslimit eivät ole turvallisuusriski tai yhteiskuntarauhaan vaikuttava ongelma, vaan kulttuurinrikkaus, kuten Turussa näimme. Viherkommareiden mielestä kaikki jotka vastustavat ”rauhanuskonto” Islamin leviämistä Suomessa ovat fasisti natsirasisteja.On totta että muistakin puolueista kuin viherkommareista ja demareista löytyy Islamilla aivopestyjä suvakkeja, mutta ylivoimaisesti eniten niitä on viherkommunisteissa ja demareissa. Näitä kehitysmaamuslimitaustaisia on viherkommareissa ja demareissa eniten ehdokkaina ja sieltä niitä myös menee läpi jopa kansanedustajiksi ja niiden ainoa agenda on Islimisoida Suomi kehitysmaamuslimeilla ja syyttää kaikkia sitä vastustavia fasisti natsirasistiksi julkisesti ilman minkäänlaisia seuraamuksia. Te viherkommunistit pilaatte Suomalaisen yhteiskunnan näillä kehitysmaa muslimeilla joiden Suomeen päästämistä olette tukeneet jo 28 vuotta, eikä loppua näy.

    Äänestä

Kun ilmastonmuutos ajaa ihmiset pois kotikonnuiltaan, tulee seuraava vyöry. Hallitus ei ole saanut mitään aikaan maahanmuuttoasioille eikä ilmastonmuutokselle.

Äänestä
  • Totta eivät ole saaneet kuin jonkunverran heikennettyä perheenyhdistämisiä ja sekin tapahtui ennenkuin persut hajosi. Kehitysmaamuslimi invaasiolle ei tarvinnut tehdä kepun ja kokoomuksen mielestä mitään, kun sitähän ei ollut kirjattu hallitusohjelmaan. Jos viherkommarit olisivat olleet hallituksessa ei ketään olisi palautettu ja nytkin ne pyrkivät kaikin laillisin ja laittomin keinoin estämään palaukset. No miten Suomen hallitus voisi pysäyttää ilmastonmuutoksen kun kukaan ei ole kiinnostunut räjähdysmäisestä maapallonväkiluvun noususta ( 80 miljoonaa) vuodessa joka tapahtuu lähinnä kehitysmaissa joilla ei ole mitään vastuuta tekemisistään. Se että millä täällä viidenmiljoonan ihmisen suomessa liikutaan tai mitä täällä syödään tai millä asuntoja lämmitetään ei ole mitään muuta kuin symboolinen merkitys, toki voidaanhan päästöjen vähentämiseen pyrkiä kustannustehokkaasti.

    Äänestä

Eikös se ollut Somalinveli että refugees welcome.....

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


1.Kalle kirjoitti:

vai ainoastaan Soininvaara yksin?
Viite:
"Osmo Soininvaara: Suomelle nopeasti uusi linja maahanmuuttoon, ”jonka säännöt voivat olla itsekkäitä”
https://www.uusisuomi.fi/kotimaa/264812-osmo-soininvaara-suomelle-nopeasti-uusi-linja-maahanmuuttoon-jonka-saannot-voivat

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu