Tasa- arvo on

Jalmariahokas

Jos yhteiskuntaa haluttaisiin kehittää oikeesti objektiivisesti, tieteellisesti ja mahdollisimman totuudenmukaisesti , unohdettaisiin idelogiset tasa-arvo dogmit ja tutkittaisiin, sekä analysoitaisiin sukupuoltenkin erilaisuutta ja erilaisia ominaisuuksia ilman pelkoa sovinistiksi tai rasistiksi leimaamista.
Sukupuolten ja rotujenkin erilaisuus on rikkaus jota kuuluisi korostaa ja vaalia, eikä yrittää lakaista maton alle tasa-arvo dogmiin vedoten.

Tasa-arvo on ideologinen dogmi jolle ei ole mitään tieteellistä, luonnollista tai biologista perustetta.

3

307

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Filologi

      Onhan se järjetöntä kun ihmiset ovat ylpeitä siitä että on sekaisin, sukupuoliroolit nimittäin.

      Jos demokraattisessa järjestelmässä olisi vain kaksi puolta ja puoluetta, niin 51% voisi sortaa 49%.
      On vain kaksi vastakkaista sukupuolta ja naisia on 52%, Joten ei tarvitse ihmetellä miksi naiset ovat niin paljon innokkaampia ja aktiivisempia äänestäjiä ja sitäkautta syytä miksi maskuliinisuudella, siis miehillä, pojilla ja spermalla on enemmän vakavia ongelmia nykyjärjestelmään sopeutumisessa.

    • Kdkldmxlöö

      Ei valtaakaan rajattomasti ole, joten kun naisten valtaa lisätään niin silloin miehillä valta vähenee.

      Tutkimusten mukaan suomessa naisilla on maailman eniten valtaa vaikuttaa yhteiskuntaan.
      Tämä tarkoittaa, että suomessa miehillä on maailman vähiten valtaa.

      Ihmeen hanakasti, mielettomat miehet, vallattomuutaan ja siis epäoikeudenmukaisiaomaa järjestelmää puolustaa.

    • einaurata

      Onko vanhuksilla jotka lojuvat laitoksissa mitään tasa-arvoa? Onko heillä edes ihmisarvoa? Kaikki oikeudet heiltä on viety ja siihen ovat syypäät kaikki politiikot!

      Tuliko tämä malli halvaksi? Miljonäristä ja yritysten voitoista päätellen EI tullut!

      Puhukaa vaan tasa-arvosta se on osalta pääväestöstä viety!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1127
    2. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      1087
    3. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      50
      1070
    4. Sijaiskasteet kuolleitten puolesta

      Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j
      Kaste
      373
      1009
    5. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      922
    6. Upotuskaste on raamatullisin kaste

      Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.
      Kaste
      717
      857
    7. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      89
      847
    8. Martina ja jalkapalloilija2

      Seiska: Martina iski nuoren jalkapalloilijan vuosia sitten. Könysikö milf teinin kanssa?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      182
      810
    9. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      105
      729
    10. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      51
      713
    Aihe