Kaksi seurakuntaa

On kaksi seurakuntaa. Molemmissa julistetaan Herran Sanaa. 1.Srk Suurin osa väestä on yli 70v. 2. Srk . On lapsi, nuoria, keski-ikäisiä ja vanhoja ihmisiä. Myös oppineita kauniita naisia. Kummassa srkssa kävisit sinä?Minulla on 2.srk .
4135
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

2 seurakunnassa kannattaa kohdallasi käyttää väliverhoa kauniisiin naisiin siksi, että pystyisit keskittymään sanankuuloon, etkä kuikuilisi lihalle elämää.

Äänestä

Job.31:1 Biblia (1776) Minä olen tehnyt liiton silmäni kanssa, etten minä katsoisi neitseen päälle.

Äänestä

2.Srk. Tampereen katolinen kirkko. Nuoria on paljon, vähän vanhuksia.

Äänestä

Seurakunta 1. 🦉😇

Äänestä

Kommentoi aloitusta


4AKtiivinen kirjoitti:

On kaksi seurakuntaa. Molemmissa julistetaan Herran Sanaa. 1.Srk Suurin osa väestä on yli 70v. 2. Srk . On lapsi, nuoria, keski-ikäisiä ja vanhoja ihmisiä. Myös oppineita kauniita naisia. Kummassa srkssa kävisit sinä?Minulla on 2.srk .

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu