PETOSPERSUKOKOOMUS hakemassa Malesiasta julkisuutta

Äärioikeistohörhöt käyttävät jälleen, uskontoa suoramainontaan. Oli tarkkaan suunniteltua mediajulkisuutta, mennä hörhöilemään islamilaiseen Malesiaan ja sitten hörhöjen kansanedustaja, vastailee hörhöilyyn Israelista.

https://www.kansanuutiset.fi/artikkeli/3994424-vasemmisto-hallituksen-esitys-toiseksi-lisatalousarvioksi-jatkaa-leikkauspolitiikkaa

Joku hörhö voisi luulla, että hörhöilyllä hoidetaan yhteisiä asioita - EI hoideta. Tekouskovaisuus on välikappale, joilla otetaan yksinkertaisilta äänet ja rahat pois.

PETOSPERSUKOKOOMUSINKEPULIIKENYT = EK Ovat tekouskovaisia, äärioikeistoradikaaleja, eivät mitään "kristittyjä", kuten mainostavat.
9120
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

SoiniKataisen Teekutsuliikkeen vierailuja, maanpetosnaton jenkkilässä, "Rukousaamiaisilla" sukulaisineen - maksellaan vieläkin leipäjonoissa.

Äänestä

SoiniKatainen ja muut äärioikeiston Teekutsuliikeporvarit - käyttävät köyhiä vanhuksia ja sairaita, törkeästi hyväkseen - uskonnon varjolla.

Entisaikojen nöyrällä, vaatimattomalla ja asiallisella kristillisyydellä - EI ole mitään tekemistä, PetosPersuKokoomussinKepuLiikenyt = EK:n äärioikeistokristillisen radikaalin Teekutsuliike-fundamentalismin kanssa.

Muistakaa ihmiset varoa ja kiertää kaukaa, kaikki äärioikeistolaiset uskonnon tuputtajat, ovat samanlaisia ääriliikkeitä, kuin islamistit.

Äänestä
  • Vasemmisto ei paranna köyhien asemaa..."puolustaa" kyllä jooooooo

    Äänestä

  • borwari kirjoitti:

    Vasemmisto ei paranna köyhien asemaa..."puolustaa" kyllä jooooooo

    Vasemmiston tavoitteet 2016–2019:

    -Todellinen tasa-arvo edellyttää sitä, että eri ryhmiä voidaan tukea eri tavoin.

    Tämä on ns. positiivista syrjintää eli sitä kun somali tai puolueaktiivi saa enemmän etuja. Jotkut ovat tasa-arvoisempia kuin toiset. Klassikkosatiiria vasemmistosta.

    -On luotava tilaa moninaisuudelle ja kunnioitettava jokaisen itsemäärittely- ja määrittelemättömyysoikeutta sukupuoleen ja seksuaaliseen suuntautumiseen.

    Tuomalla maahan muslimeja tätä tilaa siis luodaan.....

    - Nostetaan selvästi Suomen vuosittaista pakolaiskiintiötä. Laillisia maahantuloväyliä kehitetään helpottamalla pakolaisten perheenyhdistämistä.

    Niin, tuodaan maahan muslimeja takapajuloista.

    -Kehitysyhteistyörahoitusta lisätään

    Vaikka se on ennenkin ollut vain silkkaa rahanhaaskausta ja pois Suomen köyhiltä!

    Äänestä

Maanpetosnatottajien toimintaohjeet, PetosPersuKokoomussinKepuLiikenyt = EK:lle, tulevat täältä:

https://www.theguardian.com/world/2018/nov/21/bannon-europe-plan-law-13-targeted-countries-trump

Miten veroparatiisi-äärioikeiston presidentti Niinistö, kehtaa katsoa lastaan silmiin, kun samaan aikaan, palkitsee sugardaddyja, perusturvattomiksi äärioikeiston toimesta, köyhyyteen pahoinpideltyjen ja pakotettujen, lasten raiskaamisista ?

Äärioikeistolainen LAITON porvarihallitus ja veroparatiisiväen presidentti, ovat iso virhe Suomelle. Ei olisi pitänyt koskaan päästää valtaan.

Äänestä

VALEMEDIA-YLE uutisoi tänään, että Suomen kansalaiset ovat, uskontohörhöjen termiä käyttäen "toiveikkaita" - mikä ei ole laisinkaan totta.

http://susannakaukinen1.puheenvuoro.uusisuomi.fi/158898-niiniston-erottava-vale-emavale-saulin-tilasto

Ne gallupit, joita ns. "taloustutkimus" teettää - ovat ensinnäkin ostettuja, joten galluppien tilaajat, jotka käyttävät ilmaista suomalaista orjatyövoimaa, tuottavat tilaajan haluamanlaisia tuloksia, niiden orjatyötä tekevien, köyhyyteen pahoinpideltyjen ja pakotettujen, ihmisten kustannuksella.

Äänestä
  • Vasemmistoliitto voisi ostaa muutaman gallupin, jotta kansaparka saisi lopultakin rehellistä tietoa siitä, mistä sitä rahaa saisi helpoimmin.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


USKONNOTONVAPAA kirjoitti:

Äärioikeistohörhöt käyttävät jälleen, uskontoa suoramainontaan. Oli tarkkaan suunniteltua mediajulkisuutta, mennä hörhöilemään islamilaiseen Malesiaan ja sitten hörhöjen kansanedustaja, vastailee hörhöilyyn Israelista.

https://www.kansanuutiset.fi/artikkeli/3994424-vasemmisto-hallituksen-esitys-toiseksi-lisatalousarvioksi-jatkaa-leikkauspolitiikkaa

Joku hörhö voisi luulla, että hörhöilyllä hoidetaan yhteisiä asioita - EI hoideta. Tekouskovaisuus on välikappale, joilla otetaan yksinkertaisilta äänet ja rahat pois.

PETOSPERSUKOKOOMUSINKEPULIIKENYT = EK Ovat tekouskovaisia, äärioikeistoradikaaleja, eivät mitään "kristittyjä", kuten mainostavat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu