Otetaan muutamia esimerkkejä, muitakin on:
Ovat itserakkaita
Vain rahaa rakastavia.
Suuriluuloisia.
Pöyhkeitä.
Rienaajia.
Varmasti myös vanhemmilleen tottelemattomia.
Kiittämättömiä.
Uskottomia.
Vailla luonnollista kiintymystä.
Haluttomia mihinkään sopimukseen.
Panettelijoita.
Vailla itsehillintää.
Raivoisia.
Vailla hyvyyden rakkautta.
Kavaltajia.
Uppiniskaisia.
Ylpeydestä pöyhistyneitä.
Nautintoja ennemmin kuin Jumalaa rakastavia jne.
Ovat itserakkaita
Vain rahaa rakastavia.
Suuriluuloisia.
Pöyhkeitä.
Rienaajia.
Varmasti myös vanhemmilleen tottelemattomia.
Kiittämättömiä.
Uskottomia.
Vailla luonnollista kiintymystä.
Haluttomia mihinkään sopimukseen.
Panettelijoita.
Vailla itsehillintää.
Raivoisia.
Vailla hyvyyden rakkautta.
Kavaltajia.
Uppiniskaisia.
Ylpeydestä pöyhistyneitä.
Nautintoja ennemmin kuin Jumalaa rakastavia jne.
Vastaukset 31
Vanhimmat
Mitä kaikkia sinä edustat täällä pyöriessäsi?
Parasta A-luokkaa!
SaatananSakkia 22.11.2018 4:26
<>Parasta A-luokkaa!><
Luettelosi ei siis olltkaan tyhjentävä.
Luuk. 6:37 – 38. Älkääkä tuomitko, niin ei teitäkään tuomita; älkää kadotustuomiota lausuko, niin ei teillekään kadotustuomiota lausuta.
Matt. 7
3. Kuinka näet roskan veljesi silmässä, mutta et huomaa, että omassa perssilmässäsi on hirsi?
4. Kuinka voit sanoa veljellesi: 'Annapa kun otan roskan silmästäsi', kun omassa perssilmässäsi on hirsi?
5. Sinä tekopyhä! Ota ensin hirsi omasta perssilmästäsi, vasta sitten näet ottaa roskan veljesi silmästä
.....ja maailman menossa tilanne muuttuu päivä päivältä vaan huonompaan suuntaan.
Ne vuodet ovat lähellä, kun jokainen jumalaton taistelee eloonjäämisestä kilpaa!
Eikä muutu.
Olet uskonut täyteen fuulaan, nimittäin peetlehemistä on kallliohaudasta tänä yönä löytynyt Josefin kirjoittama perkgamentti, jossa hän tunnustaa olevansa jeesuksen piolookiginen isä. Hän keksi koko neitsyt-stoorin, ettei jotutuisi maksamaan ruokkomaksuja.
Maailma vaipuu 1800-luvun tasolle 10 - 15 vuoden sisällä.
Ei ole sähköä, ei nykyistä tekniikkaa käytössä.....jne.
Jaa että fuulaa??????
Ei ole fuulaa, kun sen vahvistaa tiede!!!
Maailmankaikkeuden toimintaa voidaan seurata sekunnin tarkkuudella uskomattomiin korkeuksiin, tulevaisuus on sen kohdalta selvää menoa huonompaan suuntaan...…..ja taas yksi lisää toteutumattomista Raamatun ennuste toteutuu.
Sinultakin fuulaamis-jutut loppuu, kun totuttelet hortoilemaan muutaman vrk pimeässä!
Ei tarvitse kulkea pimiässä kun laittaa valot päälle. Katsos yleensä joka huoneessa on ovenpielessä sellainen valkoinen 10 x 10 cm muovilevy, jossa nappula. Sitä kun roplaa, niin vallot syttyy. Tai Jos ei ko. nappulaa löydä, niin sitten vaikka kerää kiiltomatoja purkkin. Kyllä siinäkin hehkussa raamattua tavaillee.
Vain otettu lääke auttaa.
Mieti sitä mieluummin, miten valmistaudut tulevaisuuden katastrofeihin.
Silloin ei ole mahdollista pyöriä somessa, kun maailma vaipuu 1800 - luvun tasolle.
VAIN OTETTU LÄÄKE AUTTAA!
Vain saatanasta eroominen pelastaa!
Juuri sellaisia ne uskovaiset tuppaa olemaan.
Jehovan todistajat on amerikkalaisperäinen rahaa itselleen keräävä järjestö.
Harmi, että se on onnistunut huijaamaan niinkin monia ihmisiä...
Saatanalta munnoo anelevia
Saatanan henkiseen pienuuteen pettyneitä
Saatanan palkkalistoilla olijoita
Saatanan kouluttamia
Saatanan hyviä tyyppejä
Saatanan twitterseuraajia
Saatanaa ihailevia
Saatanaa tukevia
Saatanaa arvostavia
Saatanaa etsiskeleviä
Saatanaan mieltyneitä
Saatanan läpistä iloa saavia
Saatanaa kadehtivia
Saatanaa vältteleviä
Saatanaa pilkkaavia
Saatanaa kunnioittavia
Saatanaa pelkääviä
Saatanaa edustavia
Saatanasta tarpeeksi saaneita
Lista näyttää hyvältä, noiden lisäksi tietysti palstalla pyrörii ihan samoilla ominaisuuksilla varustettuja tollakoita, jotka kuvittelevat jonkun harmagedonin olevan tulossa ;)
SaatananSakkia, jatka vaan aloitusten tekemistä.
Ai että kun sulle saa nauraa.
Sinun tiesi...….pitäisikö itkeä vai nauraa?
Miten tuommoista saa vapaasti harjoittaa että ihmisiä pelotellaan jollain harhaoppisilla verukkeilla kuten tuo harmagedonin tulolla eli maailmanlopulla?
Uskonnonvapaus lakia pitäisi uudistaa kun nämä harhaoppien levittäjät toimivat ihan omilla ehdoillaan ilman mitään rotia ja sääntöjä. Olen jo vanhemmanpuoleinen ja jo lapsena kuulin näistä harhaoppisista jotka toitottivat että maailmanloppu tulee sinä ja sinä päivänä, mutta täällä sitä vaan oleskellaan. Taisi olla niitäkin jotka ottivat tosissaan tuon höpinön ja alkoivat ihan oikeasti odottaa lopuntuloa, olisiko tuonlaiset höpötykset lailla kiellettävä ettei aiheutettaisi kellekkään mielenrauhan järkkymisiä?
Tarkista Raamatusta mikä on harhaoppia ja mikä ei!
Sen takia se on kirjoitettu, että sitä luetaan.....JUORUAMISEN SIJAAN!
Oikeuskomiteat - Vartiotorniseuran vallankäytön välineitä
"Jehovan todistajien rivijäsenet eivät Suomessa nauti kaikista niistä ihmisoikeuksista, mistä muut ryhmät pääsevät yleensä automaattisesti osallisiksi. Yksi räikeä ihmisoikeuksien puute liittyy ns. "oikeuskomiteoihin". Oikeuskomitea on salainen "oikeudenkäynti", mihin syytetty ei saa ottaa mukaan ketään avustajaa tai asianajajaa. Käytännössä on hyvin epätodennäköistä, että syytetty saa oikeudenmukaisen kohtelun. "Oikeusmurhia" tapahtuu jatkuvasti. Kaikissa niissä komiteaistunnoissa, mitkä olen saanut kuunnella nauhalta, tapahtui selviä väärinkäytöksiä. Todellisuudessa niissä syytetty oli jo ennalta tuomittu, eikä hänellä juuri ollut mahdollisuutta puolustautua. "
Pitää vain ihmetellä miten tuo sallitaan oikeusvaltiossa mitä Suomi on?
Eikö ihmisten kiusaaminen ja eriarvoistaminen jo riitä vaan siihen on vielä nämä oikeuskomiteatkin?
Ole huoleti, Kaikki asiat etenee Raamatun sanan mukaan.
Jos ei, Jumala lopettaa sellaiset toiminnat, ei JT voi toimia omavaltaisesti, ohittamalla Raamatun sanaa.!
Olet v.tun p.ska.
"ei JT voi toimia omavaltaisesti, ohittamalla Raamatun sanaa.! "
OIkeuskomiteat on täysin jehovien itsensä laatimia ja harhaoppiin perustuvia vääryyksiä, millä lopullisesti ihminen saatetaan häpeänkohteeksi, ajatelkaapa mitä seurauksia nuo söötökset aiheuttavat kohteeksi joutuneelle? Raamatulla ei ole mitään tekemistä tuon toiminnan kansa ja tuommoiset oikeuskomiteat pitäisi kieltää ja saada ne jotka niitä käyttävät oikeuteen.
Et taida tuntea Raamattua. Lue vaikka 1. Kor. 9-13. Siinä asian totuus tulee esille.
USA:n ylin lahkojohto määräsi Englannin lahkojohdon hävittämään arkoistoistaan pedofiliaa koskevat asiapaperit, koska Englannin poliisi oli päättänyt aloittaa tutkimukset asiassa.
Saan käsityksen, että lahko ei välitä pelätä Jumalaa, mutta on pirun varovainen kun poliisi kiinnnostuu.
2. Nyt viekas vilppi täällä
on noussut kunniaan,
on valhe vallan päällä
ja vääryys voimissaan.
Ei kuulla kurjan ääntä
ja köyhää sorretaan,
ja lainkin rikkaat vääntää
vääryyttä puoltamaan.
Pitäisi hyväksyä myös muut uskonnot ei erottelu ole mistään Raamatusta kirjoitettua sanomaa.
Jehovat aivopesevät ihmisiä että saavat isännilleen kerättyä varallisuutta ja päämaja on USA :ssa.
2. Nyt viekas vilppi täällä
on noussut kunniaan,
on valhe vallan päällä
ja vääryys voimissaan.
Ei kuulla kurjan ääntä
ja köyhää sorretaan,
ja lainkin rikkaat vääntää
vääryyttä puoltamaan.
Tuota viekasta vilppiä edustaa juuri Apostoli Paavalin kirje, jossa kuvataan turhaan Lopun Ajan (1470-2043) järkeviä, rakastavia ja kaikin puolin vainottuja ja väheksyttyjä jumalaisia ihmisiä heitä alentamaan pyrkien. Tuo alennus on lähtösin Apostoli Pietarin tahdosta mitätöidä Lopun Ajan saavutukset ja heittää pois Lopun Ajan rakkaat ihmiset.
Olen nimittäin lukenut Clemensin Homilies saarnoja, joissa apostoli Pietari kuvaa juuri Lopun aikaa sitä väheksyen. Hän pitää tuota aikaa MITÄTTÖMÄNÄ. Mutta se on puhtaasti hänen subjektiivinen näkemyksenä. Hän vertaa sitä ehkä Krishnan tuomaan teismiin, jossa kyetään kokonaisia universiumeja ja braaneja luomaan.
Apostoli Paavalin ja Apostoli Pietarin näkemykset Lopun Ajasta ovat puhtaasti SUBJEKTIIVISIA näkökulmia. He eivät tahdo tunnustaa olevansa velassa juuri tuolle LOPUN AJAN asujamistolle sekä eivät tahdo muistaa lupausta ylösnousemuksesta, vaan tahtovat polkea tuon ajan, josta kaiken varastivat, tossujensa alle, jottei nousisi yhtään todistajaa heitä vastaan. Nuo hyväksikäyttäjät tahtovat unohtaa miljoonat ruumiit, joita saivat aikaan ja psyykkisesti mitätöidä ajan jolle ovat kaiken velkaa.
Melko varmaa on että juuri kirkko ja uskonto ovat johtaneet maapallon uppoamiseen tietämättömyyden valtamereen. Sen tähden Vishnu lähetti Varanha inkarnaation eli villisian pelastamaan maapallon tuosta mereen uppomamisesta. Tämä tapahtui etenkin ranskan vallankumouksessa, jonka jälkeen Suomesskin on jouluisin palvottu sikaa pelastuksen tuojana.
Kirkko ja uskonnot upottivat maapallon, mutta Vishnu pelasti tulemalla Varanha villisika inkarnaationa nostamaan maailman.
Ai millaista sakkia no minun mielestä tällaista.
Taktisina liikkeitä, joilla voidaan saavuttaa huomattavaa etua, shakissa käytetään esimerkiksi haarukoita, paljastusshakkeja, kiinnityksiä ja uhrauksia.
Saatanan kanssa en pelaa se on niin huno häviäjä, ei Jeesuskaan sen kanssa suostunut. Jehova saa sen hävittää niin oppii.