Maahanmuutto jatkuu vilkkaana - Suomi rikastuu

Hölmölandia

Asiantuntijoita, johtajia ja päälliköitä palkataan laivalasteittan
"Maahanmuuttovirasto (Migri) palkkaa merkittävän määrän osaajia maahanmuuton asiantuntijatehtäviin."

Esimerkiksi tänä vuonna virastoon on saapunut yli 56 000 oleskelulupahakemusta

https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005907565.html

Onko meillä varaa näihin rikkauksiin? Miljardikulut uhkaavat.

20

477

    Vastaukset 20

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Yleisasiantuntija

      Maahanmuuton tuleekin jatkua vilkkaana kuten EK on hiljattain todennut.

      • takoamarkkinarakoa

        Tuota ne sais takoa joka reikään.


      • Nimenomaan markkinarakoa heidät halutaan takomaan, koska Seinäjoellakin on työvoimapulaa. Ei EK elättejä tänne halua, vaan työhaluista väkeä.


    • arrviid

      Maahanmuuton sijaan tulee rohkaista ja kannustaa ihmisiä tekemään enemmän lapsia. Hyvän kristillisen perinteen mukaisesti.

    • kylymää-kohttellua

      Nyrpiä suhtautuminen, eikä missään tekemisissä näit kanssa.

    • luuver

      Kristilliset perusarvot kunniaan.

    • verotvaltionmaksettaviks

      Niin EK tosiaan totesi että suomalaisen duunarin kuuluu maksaa laittomasti maahan tulleen ulkomaalaisen palkan ja työnantajat saa ilmaista työvoimaa.

    • Nekala
    • ammattikoulustako

      Tuota?
      Minkäalan Ammattitutkinto näillä ihmisillä on/tarvitaan, kun kyseessä on asiantuntijat/päälliköt, maahanmuutto??

    • Pohjaalainen
      • Kuinka kauan tuo jaksaa hakata päätään seinään, kun ei meinaa millään uskoa ettei asioita noin hoideta? Paikalle ei vaivautunut ainuttakaan asiasta kiinnostunutta. Yleensä ympärille kerääntyy jonkinmoinen väkijoukko, kun joku kailottaa mikrofoniin, mutta videon perusteella (sen mitä jaksoin katsoa) siellä ei ollut ketään.

        Tuollainen mesoaminen ei auta tippaakaan vaikka kuulijoita olisi ollut tuhat ja olisivat kiihkossaan vaatineet joukkotuhontaa.
        Homma täytyy hoitaa virallisien kanavien kautta, luotava suhteita eikä rikottava vähiäkin, jos sellaisia koskaan on ollutkaan.

        Yrittäkää saada elintasopakolainen Halla-Aho takaisin. Hän on ainoa jota viitsii kuunnella. Pilkkalauluja soittamalla asiat eivät mene kuin takapakkia!


    • perttieemeli

      Liiallinen maahanmuutto tuhoaa lopulta maan alkuperäisen kulttuurin.

      • Voihelkkari

        Saa se ainakin monen naisen elämän pilattua, jos ei muuta. Raiskauksia ja terrori-iskuja joka viikko, on tämä hienoa.


      • täyttä-puppua-keikarit

        Lomailijan unelma on päästä suomeemme jotkaamaan ja keikaroimaan täysin ilmaisesti, elikkä piikkiimme mitään tekemättömänä ja mistään vastuita kantamatta.


    • Itäägoeastquicklt

      Maahanmuuton pitääkin jatkua!!
      Suomi tarvitsee lisää väestöä. Nämä onnettomat rajat kiinni ja odinit voi karkottaa venäjälle sinne he kuuluvat!! Perustakoot sinne ihanneyhteiskunnan!!

      • Tarpee

        Kah suvakki on hyvin näköjään perillä asioista.. kuka teidät elättäis jos kyseiset ihmiset muuttais pois? Joku vasemmisto kirjasto "tätikö"?


      • Kisu23

        Vastaus nimimerkille Itäägoeastquicklt

        jos jossain maassa kantaväestö vähenee ja tuot jatkuvasti uusia tilalle ulkomailta niin seon alkuperäisen kansan KASANMURHA!!!!


    • tyhmiämatuja
    • Hyihyihyi

      Turhaa nämä peruhenkiset öllöt täällä riehuu. Aina tota samaa mantraa.

      Epllä on maan vähiten tulijoita ja tuollainen onneton mökä!!

      • UskontoOnKuollut

        Älköön kukaan peljätkö, missä muslimi siellä ongelma. Uskontoja tulee ja menee, mutta ihmisten hengellinen tyhmyys on lähes käsinkosketeltavaa. Uskomukset ei pelasta, sielua ei ole olemassa, kuolette kuitenkin joku päivä maan matoset ( tämä oli fakt,a kukaan ei voi kiistää ).

        https://beta.oikeamedia.com/o1-89800


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      79
      1877
    2. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      34
      1202
    3. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      134
      954
    4. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      200
      879
    5. 85
      723
    6. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      65
      710
    7. Olipa yllätys

      Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
      Kotimaiset julkkisjuorut
      210
      674
    8. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      67
      637
    9. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      79
      618
    10. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      64
      574
    11. Kiinni jäit

      Ei olisi uskonut sinusta
      Ikävä
      35
      571
    12. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      32
      548
    13. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      55
      517
    14. 36
      514
    15. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

      Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
      Ikävä
      25
      457
    16. Kai sä mies ymmärrät..

      ..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast
      Ikävä
      28
      442
    17. En tiedä mitä sanoa

      Siksi en vastannut😔
      Ikävä
      33
      423
    18. Jos kaivattusi olisi

      Vieressäsi niin mitä tekisit?
      Ikävä
      40
      417
    19. Hämmentävä hetki: TTK:sta pudonnut Johanna Puhakka lataa pettyneenä: "Sitä ei voi kieltää"

      Johanna Puhakka ja Jurijs Jurza Trosenko tippuivat Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta. Suositussa viihdeohjelmassa nähtiin
      Tanssii tähtien kanssa
      12
      408
    20. Päivän galluppi

      Minkälainen ehkäisy sinkkupalstalaisilla käytössä?
      Sinkut
      82
      408
    Aihe