Oikeesti. Jengi painuu huomenna kauppaan ostamaan alennuksella. Tiesitkö, että monien tuotteiden hintoja on juuri nostettua, jotta niitä voidaan huomenna myydä halvalla.
Esimerkiksi: 50 tuumaset telkkarit maksaa just nyt järjestään yli 500. Kuukausi sitten niitä oli paljon alle 500 euron hintaan.
Jos et usko, niin katso itse suurimpien kauppojen hinnat: http://www.kitupiikki.eu/hinta.jsp?cat=televisiot
Esimerkiksi: 50 tuumaset telkkarit maksaa just nyt järjestään yli 500. Kuukausi sitten niitä oli paljon alle 500 euron hintaan.
Jos et usko, niin katso itse suurimpien kauppojen hinnat: http://www.kitupiikki.eu/hinta.jsp?cat=televisiot
Vastaukset 31
Vanhimmat
Eihän nuo enää maksa kuin 169,90 halvimmillaan.
55 tuumainen. Mistä noin halvalla löytyy??
Ostin pyykinpesukoneen gikantista, nyt sama kone on sataeuroa kalliimpi.
Ei kaupat mitään hyväntekijöitä ole. Raha niillä vain on mielessä. Ne ymmärtävät kyllä rahan päälle. Katteen ne ottavat tavalla tai toisella.
Viime vuonna oli Black Fridayssa oikeita tarjouksia nyt hintavedätystä. Kauppamiehet päässeet taas niskan päälle. En ostanut mitään.
Rajuja tarjouksia tänä vuonna - Gigantti, Power XXL yms
Joka vuosi tullut parempia tarjouksia
Kampanja toimii
Katsoin ihan huvikseni mm. gigantin, powerin ja cdonin sivut, mutta en nähnyt yhtä ainoatakaan tarjousta. Joistain kalleimmista tuotteista oli vähän nipistetty, mutta niissä nyt on luonnollisesti eniten varaakin. Kyllä ämpärikansa silti taas jonottaa munat pystyssä ja revat märkinä:)))
Käy Nissenillä
Kun ei ollut niin ei ollut. Vai menikö äidin pikku nussipussikin vanhaan kunnon hintavedätys-vipuun? Viimeksi vielä olikin ihan eri meininki.
Vajakkilampaat varmaan taas jo tukkineet kaikki nettikauppojen sivut? Pakko ostaa kun käskettiin, ihan sama vaikka ei olisi halpaa tai edes tarvetta. Ei heIvetti mitä idiootteja!
Ainakin poverin hinnat samoja kuin muutenkin. Tosin lähtöhinnat on muka valtavia, säästä 300, säästä 500 ja vitut.
Ei ollut mitään tarjouksia missään, ei enää edes sen vertaa kuin viime vuonna. Tosin silloin oli vielä jokseenkin oikea musta perjantai oikeine tarjouksineen, tämä musta viikko nyt veti jo tuonkin överiksi ja se niistä tarjouksista. Ihan oikein kuitenkin että idiooteilta otetaan rahat pois, ja pitääkin ottaa.
Ostaisin kyllä jos olisi tarvetta. Nyt tällä hetkellä on tullut hommattua kaikki mitä tarvii. En jaksa odotella mitään bläk friiduita. Ostan kun tarvitsen.
Miksi ostaisit, kun mitään tarjouksia ei edes ole? Silloin ostetaan kun on tarve, ei silloin kun käsketään... Aina on jotain tarjouksia, varsinkin kun tilaa ulkomailta niin on ikuinen mega-ale.
No mitä mä just kirjoitin? Liikaa spidii vedetty vai ja rivit hyppii silmissä?
Ethän kirjoittanu. Ei ole nyt vauhtia, mutta voin toki imaista pikku viivat jos tarjoat.
Todella hyviä tarjouksia tänä vuonna lähes joka kauåassa. Parempia kuin joulu-alessa. Nyt kipin kapin ostoksille jos halvalla meinaa saada.
Hyvä että huumorintajua kuitenkin vielä löytyy, vaikka melkoinen pettymys tämä kaikille olikin tällä kertaa.
No+ei+keretty+kauan+suomessa+nauttimaan+black+fridaysta...+Näköjään+sekin+mokattiin+ahneudella+alta+aika+yksikön,+ihan+kuten+kaikki+muukin.
Viime+vuonna+ostin+kännykän+ja+läppärin+n.+70%+alennuksella+kun+ehdin+heti+klo.+12+jälkeen+yöllä.+Näitä+ns.+tarjouksia+kun+katsoin+niin+päätin+mennä+vain+nukkumaan+lompakkooni+koskematta.+Katson+sen+telkkarin+sitten+kun+saa+oikeasti+jotain+alennuksiakin.+Öitä.
Aivan poskettomia tarjouksia nyt joka puolella, myös täällä
https://www.uniquedolls.fi/varaa-aika
sitten kun tarvitsen "jotain".ostan.eipä muuta.niin TARPEESENI.
Radio rokilla oli puhetta samasta asiasta. Kolme viikkoa sitten on nostettu hintoja ja nyt niitä sitten lasketaan.
Vaatekaupoilla+on+vähän+kituliaat+alennukset,+25+%+max.+HM,+Esprit.+
Indiskassa+oli+30+%,+ja+se+on+sille+paljon.+Ei+ne+myy+sitä+isommalla+alennuksella.+Joten+ostin+verhon+ja+tyynyliinan.+
Vielä+on+tulossa+Cyber+monday,+jolloin+myydään+netissä+halvalla.
50” televisioita on saanut jo kauan ennen bf alle 500 eurolla. Joku viikko sitten bongasin 55" samsungin 499 tarjouksen. Mitä vilkaisin niin sama hinta näyttää olevan nytkin.
Kyllä tää suomen bf on kaukana amerikan vastaavasta missä myydään lähinnä saman vuoden mallistoa pois oikeasti ihan pilkka hinnalla pois uusien mallien edelta.
Ostan ihan tahallani kaikkea krääsää tänään mitä en tarvitse. Haluan ilmastonmuutoksenkin nopeutuvan valinnoillani.
T: 40 asteinen Suomi 2035
Eläkeläiset laskee viimosia eurojaan näin kuukauden lopussa, joten heitä bf tuskin kiinnostaa, ja tuskin montaa työtöntäkään.
Paljonko on nykyisillä kansaedustajilla työpäiviä jäljellä, viikonloput, joululoma, maalikuun 15 alkaen vaalit , kerkeekö oikaisemaan vääryyden. Vähän
Huonoja tarjouksia , halvemmalla saa ihan normi alestakin , syksyllä ostin mökille 49" hintaan 199,- , nyt odottelin isompaa laatu töllöä hyvään hintaan kun niin hirveä hypetys tulevista alenennuksista BF-päivänä , turhaan .
[Oikeesti. Jengi painuu huomenna kauppaan ostamaan alennuksella. Tiesitkö, että monien tuotteiden hintoja on juuri nostettua, jotta niitä voidaan huomenna myydä halvalla.
Esimerkiksi: 50 tuumaset telkkarit maksaa just nyt järjestään yli 500. Kuukausi sitten niitä oli paljon alle 500 euron hintaan.
Jos et usko, niin katso itse suurimpien kauppojen hinnat: http://www.kitupiikki.eu/hinta.jsp?cat=televisiot}
Isi oikeesti! Kuinka sä kehtaat taas mainostaa???
Kuitenkin niin halpa päivä, ettei kuulemma edes rahtareidenkaan kannata lähteä ostoksille, koska seuraavan päivän "ostokset"ovat arvokkaampia.
Samsung Qled 9f 65 tuumainen on maksanut vähintään 3600 joka kaupassa. Nyt ostin sen 1999 black friday hintaan.
Eli säästöä vähintään 700 euroa. Ei paha.