Soini on selkärangaton riidanhaastaja

Kuin rakki joka ärsyttää venäjää uikuttamalla median kautta,että venäjä on syypää siihen ja venäjä on syypää tähän,vaikka itse on ollut mitä kavalin konna ja selkäänpuukottaja,vaan sitähän tämä nykyinen vastuuvapaus ministereillä tekemisistään teettää,että voi huudella mitä vain eli rauhanomainen rinnakkaiselo venäjän kanssa on soinille täysin vieras käsite ja venäjän suuttuessa soini lähtee karkuun ensimmäisenä. Soinille vuoden tuuliviiri-palkinto ja kakkostila Niinistölle ja kolmas palkinto sipilälle
8123
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Soini kertoi totuuden Venäjän toimista, ja se sinua poloista pikku-putinistia näkyy kyrsivän. Totuus kirpaisee.

1Äänestä

Evan tutkimus osoittaa, että Soini on täysin epäonnistunut ulkoministerin tehtävissään ja se on faktaa, milloin mahtaa itse ymmärtää sen, Sipilä ei ainakaan kun tulee heti hyvänä kakkosena perässä.

Äänestä

Soini on sitä mitä on, petturi ym, mutta venäjän kanssa on oikeassa venäjän kanssa rauhallinen rinnakkaiselo on mahdotonta, maapallon rikollis valtio se on!!

Äänestä
  • Mikä on nyt Suomen ongelma rajanaapurin kanssa? Vai onko tyhmillä suomalaisilla niin syvä sodankaipuu, että sitä täytyy oikein hakemalla hakea?
    Kuvitelma siitä, että Suomi voittaa sodan Venäjän kanssa, on luulo, ettäkaikki EU maat ja Nato tulee ja pelastaa! Voi jokunen pataljoona tullakin, Suomi on ihana taistelutanner, ja Suomella on kiva pitkä raja Venäjän kanssa. Kun auttavat pataljoonat häipyvät, Suomi on myllätty pelto ja ruumiit palaneet. Siitä ei enää nousta yhtään mihinkään, Suomea ei enää ole.
    Mutta Venäjä on, sillä apujoukot eivät marssi Venäjän puolelle taistelemaan, leikki hoidetaan Suomen maaperällä, kuten kuuluukin tehdä!

    Äänestä

Soini joutaisi Siperiaan tukkityömaahommiin. Jospa liikakilot siinä touhussa sulaisivat.

Äänestä

Vatiklaani unohtaa jabban kun seuraava vaalitulos on julki.

Äänestä

Muistan kun Soini kehuskeli, kuinka hyvä kaveri hän Venäjän ulkoministeri Lavrov on. Tämä tapahtui Lavrovin Suomen vierailun yhteydessä muutama vuosi sitten, ihan Soinin ministeriyden alkuaikoina.

Eipä ole Lavrov sen jälkeen Suomessa piipahtanut. Onneksi sentään Putin käväisee.

Ei tainnut Venäjän ulkoministeri olla samaa mieltä asiasta, ja Soini onkin siitä kiukkuinen. Soini on ärhennellyt siitä lähtien Venäjän suuntaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hiihtäjä47 kirjoitti:

Kuin rakki joka ärsyttää venäjää uikuttamalla median kautta,että venäjä on syypää siihen ja venäjä on syypää tähän,vaikka itse on ollut mitä kavalin konna ja selkäänpuukottaja,vaan sitähän tämä nykyinen vastuuvapaus ministereillä tekemisistään teettää,että voi huudella mitä vain eli rauhanomainen rinnakkaiselo venäjän kanssa on soinille täysin vieras käsite ja venäjän suuttuessa soini lähtee karkuun ensimmäisenä. Soinille vuoden tuuliviiri-palkinto ja kakkostila Niinistölle ja kolmas palkinto sipilälle

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu