Ei laulanut Ööveriksi, Jereltä hyvä veto viimeisessä semifinaalissa, hyvin osaa laulaa, nyt vaan keikkaa pitämään isommalle yleisölle eikä mitään Koskikievarissa parille juopolle.
flikka lauloi ekan nuotin vierestä, räppärillä vähän teinimurre vielä.
flikka lauloi ekan nuotin vierestä, räppärillä vähän teinimurre vielä.
Vastaukset 24
Vanhimmat
EVVVK!
Jere vetää hyvin, mutta Leo vetää äänet ja voittaa. 🎶🎵
Äänestäkää ny hyvät ihmiset.
Leoa.
Juurikin näin se tulee menemään. Ihmiset syyllistävät itsensä rasismista jos eivät äänestä Leoa.
Rasistikortilla ei voi tässä kisassa äänestää. Räppi ei ole laulamista, jos räpätä haluaa niin pitää osallistua johonkin pikapuhumis kisaan.
Jereä äänestin ja äänestän.
Hyvä niin. Kisasta tulee tiukka. Taidat itsekin pelätä, että Leo voittaa? Eihän tämä muuten olisi Suomi? 😉
Trolleissa ei ole tulvaisuutta.
Tuosta kolmikosta Jere on ainut kuka osaa laulaa nuotilleen, tuomareilla tuntuu olevan jotain Jereä vastaan..
Ihmettelen miten se toinen on päässyt näin pitkälle, onko hänellä varakas suomenruotsalainen suku taustalla joka äänestänyt?
Saamaa mietin minäki. Ei tuollaisia mokia mitä Patrikille on sattunu voi antaa anteeks! Luulin...
Idols voiton jälkeen nokka kohti Uuden musiikin kilpailua ja Euroviisu edustajaksi.
Vai että niitä miehiä... kaksi miestä laulaa rakkauslaulua...
Näyttää hyvältä fotoissa
Finaalin huono biisi valinta vei voiton, aivan kamala kappale tuo minkä poika esitti. Meni vähän niinkuin siinä paras laulaja hukkaan.
Samaa mieltä. Surkea kappale. Ei ollenkaan Jeren tyyliä. Tehtiinkö tarkoituksella noin surkea kappale hänelle??? Jere on todella hyvä laulaja. Ihan symppis kaveri tämä Patrik mutta vain lauluääni puuttui.
Toivottavasti Jere jatkaa laulamista, seuraava kovan luokan artisti Suomeen. Äänirekisteri ja äänen käyttö ihan loistavaa ja erittäin taitavaa. Minä ainakin menetin uskoni Suomen 'ammattilaisraatiin'. Hehkuttivat nuotin vierestä laulavaa Patrikia. Loppuun saakka.
Ihmettelin sitä duoesitystä Oliko sekin tarkoituksenhakuista kun Patrick lauloi kauniin serenadin naisen kanssa Ja sitten se finaalikappale ,se oli ihan hanurista Ei haluttu antaa voiton mahdollisuutta Jerelle Monesti vain on käynyt niin ettei voittaja ole menestynyt mutta hävinneet ovat nousseet suureen suosioon Hyvä esimerkki esim Antti Tuisku Leohan räppäilee omassa kategoriassaan
Pikkupissikset äänesti isto hiltusen näköisen unelmavävyn voittoon.ONneksi voice alkaa tammikuusss ja oikeat artistit esiintyy
Unelmavävy tuli toiseksi.
Paras laulaja voitti!
https://www.youtube.com/watch?v=BbyhUqIsKdA YouTubesta löytyy musavideo.
Jere oli ehdottomasti paras ! Pääasia ettei se rullahuuli voittanut !! Jere pääsee vielä pitkälle sano mun sanoneeni !!!
Olisikohan niin että ihmiset joilla ei ole nuotti korvaa, eivät kuule kun lauletaan nuotin vierestä.
En lakkaa ihmettelemästä tämän voittajan suosiota. Laulajana suorastaan surkea. Jotenkin tuntuu että Idols menetti tässä merkityksensä. Ei tässä paras laulaja voittanut.
Tsemppiä Jerelle. Kuuntelemaan lähden kun keikan pistää pystyyn.
Kysy näiltä sun suojateilta miksi he raiskaavat.