Kurikan seurakunta näyttä olevan joka päivä otsikoissa. Onko siellä niin ammattitaidotonta henkilökuntaa, että ei ymmärretä mitä työpaikkahaastattelussa saa kysyä ja mitä ei. Parisuhdeasiat eivät kuulu haastatteluun eikä työpaikalle. Onneksi Jalasjärvellä näyttää ihmisillä olevan vielä sydän paikallaan.
Kurikan seurakunta otsikoissa
Anturajärvenakka
4
331
Vastaukset
- Uvctct
Ahdasmielisyyttä näyttää olevan onneksi Jalasjärvellä ollaan avarakatseisia.
- saatananpalvojat
Siis pitäsi palkata virkaan ihminen jolla ei ole siihen pätevyyttä vain siksi että sattuu olemaan homo???
- Stanantunarit
Eiköhän jokaiselle järkevälle ihmiselle oo selvinnyt mistä on kyse. Kurikan seurakunnan toiminta ei taida kestää päivänvaloa ja mitä enemmän kirkkoherra lehdessä selittää niin sitä enemmän keissi haisee.
- Erotkaa-kirkosta
Erotkaa kirkosta
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun634571KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1643512Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?632854- 1492811
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo492674- 241913
- 241801
- 301646
- 1741630
- 421342