Kaikki lähetystyö on siinä asiassa hyvä, että tulee vastakkainasettelua. Kristityt vastaan muut uskonnot. Aivan hienoa, että aseet kaivetaan esiin muukalaisia ja heidän uskomuksiaan vastaan.
He pelkästään puollustavat omaa kulttuuriaan.
On aivan käsittämätöntä, että omaa ideologiaa tuputetaan vieraiden uskontojen sekaan, väittämällä, me olemme oikeassa ja te olette vääräuskoisia. Kuten helluntaiseurakunnan pastoreita viettää elämäänsä vieraissa maissa käännyttämässä väärään uskovia ihmisiä oikeaan suuntaan. Herää kysymys. Kenenkä rahoilla tuolla kehitysmaissa oikeen eletään ja julistetaan. He saarnaajat ovat ihmisiä, jotka eivät elämänsä aikana ole tehneet koskaan oikeaa työtä.
Toisaalta on hyvä, että uskonsotia syntyy ja maailman väkiluku sitä myöden vähenee. Kenties se on kirjoitettu pyhään kirjaan.
Onko meidän suvaittava loiseläjiä, joiden ainoa tarkoitus on saada oma uskontonsa valtauskonnoksi.
He eivät tee töitä ja kelasta saavat elantonsa. Hetken täällä rakkaassa KotiSuomessa loisittuaan luulevat omistavansa koko maan.
Ongelma tietysti juontaa pääkallopaikalle Arkadianmäelle. Siellä eivät valtaapitävät puolueet ole kansan asialla. Onhan se jo vaaran merkki SOS. Sipilä,Orpo ja Soini.
Uskokaa mihin uskotte, mutta muistakaa ketkä tuhosivat Suomen, SOS sen tekivät.
Tuloksena väkivalta
rakassuomenmaa
3
88
Vastaukset
- Anonyymi
Kiitosta vaan kun levittivät väkisin suomeenkin kristinuskonnonkin ja muut Lähi-idän uskonnot.
- Anonyymi
Eroa kirkosta
https://www.eroakirkosta.fi/dynamic/index.php/eroakirkosta - Anonyymi
Eroa mistä tahansa uskonnosta
Lähettämällä lomake
https://maistraatti.fi/Documents/Lomakkeet/Kotikunta- ja väestötiedot/VRK 1.70 fien.pdf
tai
sähköisesti
https://maistraatti.fi/fi/Palvelut/kotikunta_ja_vaestotiedot/Uskonnolliseen-yhdyskuntaan-liittyminen-ja-eroaminen/
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️672495Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...
Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.1842162Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.472093Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.
Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.1232010Viulu vaiennut
Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣331835Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.
Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä1901544Nainen, sellaista tässä ajattelin
Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost2201485Kyllä tekee kipeää
Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬261255Tänään pyörit ajatuksissa enemmän, kun erehdyin lukemaan palstaa
En saisi, silti toivon että sinä vielä palaat ja otetaan oikeasti selvää, hioituuko särmät ja sulaudummeko yhteen. Vuod171241Hallitus haluaa sossuhuijjarit esiin tutkimalla ihmisten pankkitilejä
Kuristusote vätkylöiden palleista kiristyy! 😆 Hallitus suunnittelee laajentaa Kelan tiedonsaantioikeutta sosiaaliturva1961036