Tuloksena väkivalta

rakassuomenmaa

Kaikki lähetystyö on siinä asiassa hyvä, että tulee vastakkainasettelua. Kristityt vastaan muut uskonnot. Aivan hienoa, että aseet kaivetaan esiin muukalaisia ja heidän uskomuksiaan vastaan.

He pelkästään puollustavat omaa kulttuuriaan.

On aivan käsittämätöntä, että omaa ideologiaa tuputetaan vieraiden uskontojen sekaan, väittämällä, me olemme oikeassa ja te olette vääräuskoisia. Kuten helluntaiseurakunnan pastoreita viettää elämäänsä vieraissa maissa käännyttämässä väärään uskovia ihmisiä oikeaan suuntaan. Herää kysymys. Kenenkä rahoilla tuolla kehitysmaissa oikeen eletään ja julistetaan. He saarnaajat ovat ihmisiä, jotka eivät elämänsä aikana ole tehneet koskaan oikeaa työtä.

Toisaalta on hyvä, että uskonsotia syntyy ja maailman väkiluku sitä myöden vähenee. Kenties se on kirjoitettu pyhään kirjaan.

Onko meidän suvaittava loiseläjiä, joiden ainoa tarkoitus on saada oma uskontonsa valtauskonnoksi.
He eivät tee töitä ja kelasta saavat elantonsa. Hetken täällä rakkaassa KotiSuomessa loisittuaan luulevat omistavansa koko maan.

Ongelma tietysti juontaa pääkallopaikalle Arkadianmäelle. Siellä eivät valtaapitävät puolueet ole kansan asialla. Onhan se jo vaaran merkki SOS. Sipilä,Orpo ja Soini.

Uskokaa mihin uskotte, mutta muistakaa ketkä tuhosivat Suomen, SOS sen tekivät.

3

138

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      110
      4625
    2. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      173
      4385
    3. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      94
      1730
    4. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      403
      1661
    5. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      33
      1423
    6. Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan

      Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann
      Ensitreffit alttarilla
      6
      1109
    7. Upeeta! Rauha tulee pian!

      Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is
      Maailman menoa
      353
      1100
    8. Mitä hyvää olet

      aiheuttanut kaivatullesi?
      Ikävä
      67
      989
    9. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      56
      964
    10. Miksi et halua

      Seksiä sen kanssa jota rakastat? Vai ajatteletko että hän ei halua?
      Ikävä
      92
      938
    Aihe