Onko persujen uusi normaali, että vihjaillaan mm. kokoomusnuorten ampumisella? Mikä tuossa vihanlietsonnassa ja väkivallan ihannoinnissa persuja niin viehättää?
-Jotenkin alkaa ymmärtää, miksi esim. kokoomus ei halua persujen kanssa samaan hallitukseen.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/494d5f14-76cd-4ba8-ba29-42015a89e819
-Jotenkin alkaa ymmärtää, miksi esim. kokoomus ei halua persujen kanssa samaan hallitukseen.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/494d5f14-76cd-4ba8-ba29-42015a89e819
Vastaukset 5
Vanhimmat
Kauheaa!!!
Kyllä Jussi hanskaa homman he tarvitsevat vielä hiukan kouluttautumista
Vanhat puolueet kulkevat haeskelemassa kylähulluja, joitten nimissä sitten levitetään paskapuheita Moskovaa myöten.
Jos persujen politiikasta on jotain kysymistä, niin lue Perussuomalainen- lehti. Sen voi tilata tai lukea kirjastossa.
Tämähän on sitä persujen normaalia politiikka. Perustuu kolmelle kivijalalle: viha, valehtelu ja väkivalta. Nykyisin noihin voisi lisätä vielä yhden: varastelu! Vrt. Huhtasaaren gradu! En voi ymmärtää ketkä noita oikein äänestää. Kukaan ei ole ainakaan minulle tunnustanut!
Mustajärvi toivottaa Ahtisaaren alinpaahelvettiin onko tämä parempaa vihapuhetta harjatkaa nyt tämä Vasurikonnan iho puhtaaksi hän sentään kansanedustaja jonka käytös onkuin muslaisella. 9