Luuleeko Provoshenko todella että Natolla olisi sotalaivoja?

Natolla ei ole sotalaivoja.
4176
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Niin missä ne NATOn sotalaivat seilaa mustallamerellä ???

Äänestä

Eikö se norjalainen fregatti uponnut vuonoon, kun hiukan kolahti johonkin veneeseen. Saksalla on vinossa seilaavia fregatteja, joita armeija ei ole kelpuuttanut vastaanotetuksi. Joten aika heikolta näyttää. Suomi olisi voinut luovuttaa naton käyttöön ja Venäjän pelotteeksi sen miinalaiva Pohjanmaan, joka jahtasi merirosvoja Afrikan sarvessa. Siellä se sai joitakin merirosvoja kiinnikin, mutta kukaan niitä ei halunnut itselleen ja Pohjanmaa joutui vapauttamaan rosmot samalle rannalle, josta olivat ryöstöretkelle lähteneet. Pohjanmaa on muistaakseni myyty, joten ei käyettävissä.

Äänestä

Jokaisella Nato-maalla (poislukien Islanti) on sotalaivoja!

Ukraina ei kuitenkaan ole Naton jäsenmaa! Sen tietää myös Putin.

Äänestä
  • porosenko haluaa NATOlta sotalaivoja mustalle merelle mutta miten ne paatit saadaan kuljetettua sinne välimereltä ???

    Onhan mahdollista että NATOlta liikenisi muutama kumivene törmäilemään laivoja vasten ???
    Kumivene olisi helppo kuljettaa ja täyttää salaa pahaa aavistamattomilta Venäläisiltä.

    NATOn kumivene törmäily olisi ehdotonta nähtävää uutisissa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ocb kirjoitti:

Natolla ei ole sotalaivoja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu