Vantaan toimeentulotukiasiakkaiden menoista höpistään tässä:
https://www.youtube.com/watch?v=4RYcHOmghks
Itseäni naurattaa koska olen eläkkeellä.
Lisää maahanmuuttajia Vantaalle; niitä me tarvitsemme......
https://www.youtube.com/watch?v=4RYcHOmghks
Itseäni naurattaa koska olen eläkkeellä.
Lisää maahanmuuttajia Vantaalle; niitä me tarvitsemme......
Vastaukset 6
Vanhimmat
Näitäkö ne haluaa lisää maksamaan meidän eläkkeelle ja hoivapaikkamme? Milläköhän keinoin se tapahtuu?
Vantaan päättäjät ovat innoissaan muuttotulvasta.
Asuntoja rakennetaan ennätystahtiin ja korruptoituneet kunnallispoliitikkomme vetävät välistä mahtimassit.
Ei niitä kiinnosta vittujakaan muu kuin raha, raha, raha mikä tulee omaan taskuun.
Vantaan kaupunginjohtaja on Ritva Viljanen.
"Viljanen tunnetaan lausunnoistaan humanitäärisen maahanmuuton kannattajana, ja toisaalta hänet miellettiin ministeriön kansliapäällikkönä kyseisen maahanmuuton operatiivisena johtajana. Viljanen aloitti kausillaan kansliapäällikkönä monta humanitääristä maahanmuuttoa ja maahanmuuttajien asioita ajavia valtion hankkeita."
https://wiki.hommaforum.org/wiki/Ritva_Viljanen
Vantaa on tuhoon tuomittu maahantunkeutujien vuoksi. Sen nyt ymmärtää jokainen.
Koko Suomi on kusessa päättäjiemme kusetuksen vuoksi. Joka paikassa nähdään vain kuinka ihanaa on kun matuja tulee ja vievät meille suomalaisille tarkoitetut edut. Suomalainen on unohdettu, kuopattu ja haudattu. Me emme ole enää mitään. Ja kun kerrot tästä oman mielipiteen, olet rasisti omassa maassasi. Oksettavaa!
esim minä hain hampaisiin harkinnanvaraista toimeentulotukea. niin sos työntekijä kysyi minulta että mihin minä tarvitsen hampaita. ????? ja ensin tuli hylky päätös. toisella kerralla vasta sain maksusitomuksen. jos asialla olisi ollut maahanmuuttaja (mamu) niin olisi tullut heti ekalla kerralla hampaat. ja auto vielä mukaan varmuuden vuoksi