Eivätkö nämä hirvittävät rikokset ole enää uutisia lainkaan? Kaikki samassa kaupungissa!
https://pt-media.org/2018/11/30/extra-oulussa-vangittu-8-turvapaikanhakijaa-torkeista-raiskauksista-ja-lapsiraiskauksista/
https://pt-media.org/2018/11/30/extra-oulussa-vangittu-8-turvapaikanhakijaa-torkeista-raiskauksista-ja-lapsiraiskauksista/
Vastaukset 23
Vanhimmat
Valtiojohdon taholta on annettu valtamedialle ohjeistus että nämä sipilän suojattien tekemät raiskaukset eli ns. kullttuurin rikastamiset pitää nyt vaiteta etenkin kun vaalit ovat tulossa.
Mikäli lapsukaiset joudutaan laimukaan keyesti nuhtelemaan , kyse on kuitenkin vain yksittäsitapauksista ... okei,, kahdeksasta yksittäistapauksesta.
Todennöksimmin kyse on kuiten vain kuttuurillissta väärinymmäryksestä josta sharia-lain mukaan uhri joutunee maksmaan vain pienehkön korvauksen .raiskaajilleen.
Vaikuttaa siltä, että joukossa ei ollut kovin montaa virtasta tai niemistä. Oliskohan ne raiskaajat sittenkin ulkomaalais peräisiä suomalaisia?
Valtamedian mielestä nämä on ihan normaalia suomessa.
Odotan että valtio ottaa vastuun tekojensa seurauksista ja
odotan julkista anteeksipyyntöä.
Ministereiden syytesuoja alas
Niin kun miettii sitä että kumpi tässä sopeutuu? Siis sopeutuvatko oululaiset tulijoiden tapoihin vai päinvastoin?
Riippuu keneltä kysyy, normaaliälyisiltä jos kysytään niin tietysti tunkeutujien tehtävä on sopeutua maan tapoihin, lakeihin ja käytäntöihin. Suvaitsevaisuushörhöt ja virallinen Suomi taas tulkitsevat niin että meidän pitää sopeutua ja järjestää heille ohituskaistat kaikkiin palveluihin.
Sipilän Suomeen kutsumat kunniakansalaiset asialla taas.
Jaahas kaikki nimetty profeetan mukaan.
#pienipalarakkautta
#unelma
#rikkaus
Iltiksessä oli pari pv sitten lyhyt muutaman rivin uutinen tästä, että kaksi lasta joutunut raiskauksen kohteeksi oulussa, ja poliisi ei kerro asiasta enempää.
Sipilä ja Niinistö ilmeisesti käskeneet vaikenemaan täydellisesti. Eli nyt se menee viidakkorummun kautta, joten toivottavasti ihmiset kertovat toisilleen ja varoittavat lapsia ja nuoria.
Olisi se ihan hyvinvointivaltion mukaista, jos kerrottaisiin nämäkin vaarat lapsille, eikä vaan jauheta hampaidenpesun tarpeellisuudesta ja kasvisten syönnin lisäämisestä.
Olisi mielenkiintoista kuulla jonkun päivystävän suvaitsevaiston edustajan kommentoida näitä tapahtumia, niitä on aivan liikaa nykyään. Sulkevatko he silmänsä tältä kehitykseltä, tietävätkö he sisimmissään totuuden, mutta eivät voi näyttää sitä ulospäin, koska pelkäävät tulla hyljätyksi omasta sosiaalisesta piiristään.
Kyllä luulisi naisia riipaisevan tällainen kehitys ja syvältä. Mutta eivät näytä sitä mitenkään, paitsi että täydellinen hiljaisuus palstalla heidän osaltaan.
Niillä on vain se yksi sanoma sanottavanaan että raiskaavat ne suomalaisetkin. Mutta pitääkö näitä lisätä radikaalisti mokutuksella?
Ei niitä tuollainen riipaise. Hommaavat näitä raiskaajia omien lastensa pariin. Ottavat elätin kotiinsa välittämättä seurauksista. Kunhan vain itse saa.
Miten Fazer on kommentoinut tätä Oulun kehitystä? Joko presidentti on pöyristynyt, jos ei, niin miksi ei ole? Kyllä tuollainen järjestelmällinen raiskaaminen luulisi jo pöyristyttävän maan ylintä johtoakin.
Mutta ei, ollaan hiljaa ja toivotaan että olisi yksittäistapaus. Mutta kun ei ole.
Saavatko uhrit presidentiltä polkupyörän? Noh, olishan se kyllä vähän kornia.. Mutta pöyristyisi nyt julkisesti. Kekkonen takaisin ja heti!
Viimeaikaiset julkitulleet ukomaalaisjoukkioiden tekemät julmat joukkoraiskaukset ovat taatusti tiedotettu niin sisäministerille kuin pääministerillekin.
Koko valtiojohto pääministeriä myöden valehteleli törkeästi väittäessän että pakolaisista ei aihedu turvalliisuusuhkaa.
Uskon että lopulta kansa nouseet spontaanin vastarintaan noita roistoja vastaan ja ottaa vallan itselleen.
Sitähän ne ns."päättäjät"? pelkäävät.
hum,zad,ed,ad.. noilla nimipäätteillä ku jokainen olis karanteenis ja testeis sekä mikrosirut kuitenkin salaa piikitettäs varmuuden vuoksi, laskis liikekannalle vasta
od,um,ni,li,fi päätteet unohtui, jälkimmäisin varmaan saa fi päätteestä etua :)
Positiivinen syrjintä?
Jokainen voi itse tykönään miettiä ketä on tullut äänestettyä Kansanedustajaksi,
Eduskunta Suomessa lait säätää ja sen mukaan sitten maata ohjataan,
Kun Eduskuntaa saadaa kriittisiä Kansanedustajia, tulee näidenkin tapausten uutisointi muuttumaan,
Taas on tultu pakoon sotia, kurjuutta, köyhyyttä, tarttuvia tauteja, kidutusta ja sortoa jne jne. Kiitollisena turvallisesta uudesta kotimaastaan, he porsastelevat ja raiskaavat sen minkä ehtivät. Oliko siellä kotimaassa sittenkään mikään hätä, pitikö vaan päästä sikailemaan tänne sivistysmaihin.
Johan se Iltalehtikin alkoi kirjoittamaan, kun kohu nousi.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/369359e3-f8c4-418c-9a2d-86eb9aa592ee
Jaa, täällähän ihmetellään samaa asiaa, josta kirjoitinkin, eipä olisi tarvinnut uutta aloitusta näköjään, kaikkea ei aina huomaa.
Mutta onhan se käsittämätöntä, että media ei saa uutista aikaan, jos mamut tekevät tuollaisia rikoksia...yrittävät vähätellä kaikin tavoin.
Aikoinaan, kun Jammu-setä raiskasi alaikäisiä, niin siitä kirjoitettiin kaikissa mahdollisissa lehdissä isoin otsikoin. Nyt on keksitty kaikenlaiset suojasyyt rikollisten vuoksi, ei uhrien, koska taka-ajatuksena on, että mamutushallitus ei kärsisi politiikastaan.
Jos kyseesä olisi " matti meikäläinen " kavereineen , asiasta nousisi valtava kohu ja METOO;ta olisi mediassa toosan täydeltä.
Kun tekijät ovat jälleen kerran ulkomalaistaustaisia asiaa hyssytellään eikä edes yksikään feministi uskalla nostaa asiis esille. MIKSI?????????
Ulkomaalaisten tekemät pikutyttöjen raikaukset eivät huoleta sisäministeriä eikä poliisijohtokaan. Eivät he julista nollatoleranssia tai raiskausten kitkemimstä.