Alma Median kyselyssä SDP jatkaa suurimpana puolueena Puheenjohtajaansa vaihtaneiden vihreiden kannatus nousi 0,7 prosenttiyksikköä. Myös perussuomalaisten suosio kasvoi verrattuna viime kuukauden kyselyyn Pääministeripuolue keskustan kannatus jatkaa laskuaan ja on enää vaivaiset 15.1%
Keskustan kannatus jatkaa laskuaan
S24uomlaineN
8139
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Kiitti paljon Sipilä&lestat.
Nooh`Sosdemien ja vihervasurien hallituskauden jälkeen tarvitaan taas kepua nostamaan Suomi suosta.Näin siinä tulee käymään,sitä ei ole vaikea ennustaa.
Mutta minä äänestän persuja,koska persut on ainoa puolue,joka vastustaa julkisesti muslimien haittamaahanmuuttoa.
Kyllä+navettaryssien+kannatus+menee+vielä+alle+15%+Hyvä+suunta.
Hyvä huomioida että myös Sipilän suosio on pohjamudissa...
Pääministeri+puolue+ja+vaivaiset+15%.++Ohhoh
Mistääs sinä sen kannatuksen tiedät,et mistään ,sen kummemmin kun kukaan muukaan.
Juttu on niin,että se oikea galluppi on huhtikuulla 2019. Ääntenlaskennan jälkeen tiedetään kunkin porukan kannatus.
Pankkomajuri esittää jälleen kommunistisia näkemyksiään. Itse sosialisti pahimmasta päästä. Mikään ei mukamas muutu nelivuotiskauden aikana, aivan kuten kommunististen maiden viisivuotissuunnitelmat. Koita jo pelle sopeutua siihen, että meillä on gallupit ja puoluebarometrit sitä varten, että nähdään kannatuskehityksen suunta. Puolueet itse ja yhteisesti vielä tilaavat puoluebarometrin omiin tarpeisiinsa. Pidätkös itseäsi jopa tietävämpänä Keskustan asioista kuin Keskustan puoluejohto? Keskustan puoluejohto ja kenttäväki tietävät heikon kannatustilanteensa, mutta sinä vetelet ihan puskista omia väitteitäsi, jotka perustuvat vanhaan tietoon ja teet sen todennäköisesti tarkoituksella. Herää kysymys, että oletko ihan aidosti keskustalainen, sillä ulosanti viittaa pahasti persumaiseen politikointiin.
Keskustan väki huomio !
Oletko ollut sillä lailla vastakkaisen kanssa ? Jos vastauksesi on kyllä, saat kansalaispisteen. On nimittäin näin, että keskustan väki voi lisääntyä vain sillä lailla. Samoin on laita rottien, skunkkien ja muidenkin tuholaisten.
Ei tosin riitä että on sillä lailla vastakkaisen kanssa. Pitää myös kyntää oikeaan vakoon. Näillä opeilla saadaan ontuva keskusta ankkuroitua tuuliselle politiikan kartalle. Persuthan ajoivatkin jo karille, jolloin siitä pääsi sininen pöllähdys ja jäljelle jäi kehäraakki kasa sitä itseään.