Kaksi venäläistä otettu kiinni laivastotukikohdassa Ruotsissa – vasta varoituslaukaus tehosi
https://yle.fi/uutiset/3-10536263
Putin haluaa nostaa kannatustaan.
https://yle.fi/uutiset/3-10536263
Putin haluaa nostaa kannatustaan.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Natoon.
Venäjä kiistää. Miehet ovat saaristolomalla Ruotsissa. Sitä paitsi eksyneet pimeässä.
Lomallahan ne on suomessakin
Joo taas näitä. Jokainen ulkomaalainen on tämän palstan kuninkaalle venäläinen?
Natopalsta elää näistä yksittäisten natonovellistin laatimasta valeuutisista. Oikeasti belgialainen ja britti otettiin kiinni, mutta täällä he ovat venälisiä.
Tässä on kyse siitä, että eka sivun jutut täytyy natomielisten mielestä näyttää sille, että Venäjä on kaiken pahan ainoa alkujuuri ja Nato on ainoa oikea vastamyrkky Venäjälle.
Brititkin käy pahimmassa hädässä venäläisistä.
Täytyy ymmärtää näitä natottajia,eivät ole penaalin tervämpiä kyniä.
On palstalla jo useasti toteennäytetty FAK-TA, että asia on juurikin päinvaistoin, kuin yrität taas VALEHDELLA.
Me TROLLIEN paljastajat olemme aivan varmasti yleistiedoiltamme, sekä koulutukseltamme täysin ylivertaisia, teihin stallarireliikkeihin verrattuna.
Konepajajn viilarina elämäntyönsä tehnyt stallarireliikki on varmasti taitava käsistään, mutta yleissivistystä ei vaan löydy.
Sen asian vahvistaa mm. lähdetiedoilla varustetut postauksemme, joilla kumoamme ja nolaamme armotta luokattomat VALEHTELUNNE!.
IMHO.
Tunnen hejdät, ovat vjenäjän ja belgian da iso britanian kjaksoiskjansalaiset, Mjolempi maan passi on heillä.