Suomessa ei taida olla sellaista kristittyä seurakuntaa, jossa ei peritä kymmenyksiä ja lauantai on lepopäivä.
Uusi seurakunta
7
186
Vastaukset
- sadanneksia
Missään ei peritä kymmenyksiä. Kirkollisvero on prosentin-kaksi.
Mitä tarkoitat kymmenysten perimisellä? Ei kai sellaista seurakuntaa ole, jossa kukaan tietäisi, maksatko kymmenyksiä paljon vai et yhtään.
- Oikein.opettaa
Oikea opetus rahan käytöstä seurakunnassa:
http://Jeesus-on-Herra.com/uhraaminen/
Kaksi opetuskirjoitusta. - ei.kirkkoa
No onhan se.
Tee ensin kuntoon kirkosta eroomisesi.
http://www.eroakirkosta.fi
No kirkkoa. - Siunattu
On kyllä. Leivonmäellä sijaitseva Armo-Uutinen, jossa aherretaan 6:nainen päivänä viikossa, paitsi lauantaina on sapatti. Armo-Uutinen ei kerää myöskään kymmenyksiä.
- Herättelevä
Raamatun UT mukaisessa Kristillisyydessä, kaikki Kristuksen Jeesuksen seuraajiksi kútsuttujen kuuluu yhtyä siihen Kristuksen Jeesuksen YKSI jäsenistö / järjestö, Krisuksessa Jeesuksessa osuus, perhekunta yhteyteen kaikkineen.
Siinä yhteydessä kun kuulu Raamatun UT mukaan elää ja toimia jokaista jäsentä myöden Raamatun UT mukaisuudessa ja mukaisesti YHTÄ olevasti ja kaikssa YHTÄ pitävästi, Totuudessa YKSI mielsiesti / keskinäisessä rakkaudessa ja huolenpito yhteydessä, jossa kukaan ei sano omakseen, minkä Jumalan on kullekin oikein käytettäväksi ja hoidettavaksi uskonut.
Kukaan ihminenhän ei OMISTA mitään. Vaan kaikki mitä mailmassa on, on Jumalan OMAISUUTTA. Josta Hänenn omaisuutensa käyttämisestä ja hoitamisesta, kukin joutuu tilille. Väärin käyttävät tuomiokseen. Oikeikein käyttävät palkitaan kaikella hyvällä. - Totta.on
Turussa eivät kerää kolehtia,
http://Jeesus-on-Herra.com/raha-asian_opetus/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1267578Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?937224Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit287149Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta
Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t656296Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t66190Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik1095661Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?465448Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa675287Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus475180Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset304943