Kohti vapautta marssille

Tänään klo 15.30 marssimaan pois Helsingin keskustasta kohti Espoota ja pidemmällekin.. Marssille toivotaan runsasta maahanmuuttajaosanottoa.
https://yle.fi/uutiset/3-10540869
18219
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Mitä se YLE taas valehtelee.
612 soihtukulkue muka on "maahanmuuttovastainen"

https://612.fi

Itsenäisyyspäivän parasta antia on tämä.

1Äänestä
  • Ylenhän pitäisi suoraan sanoa totuus, siis että tuo on natsikulkue. En ymmärrä miksi selvää asiaa pitää sievistellä.

    1Äänestä

  • asdfgasdfg kirjoitti:

    Ylenhän pitäisi suoraan sanoa totuus, siis että tuo on natsikulkue. En ymmärrä miksi selvää asiaa pitää sievistellä.

    Natsi on housuissasi.

    Kaikille avoin tapahtuma on 612 kulkue.
    Ennen oli vaan suomalaisia Suomessa ja nyt täällä on muka jotain natseja ja muita epämääräisiä ääriporukoita.
    Ääri-isänmaallisia, äärioikeistoa, äärivasemmistoa, äärifantteja, äärijuntteja sun muuta..

    1Äänestä

  • Lähinnä ääri-idiootteja. Menisitte Venäjälle natseilemaan. Ei teitä täällä kukaan kaipaa.

    Äänestä

Rajakki-raukat yrittää olla niin miestä.

Äänestä

Monokulttuuri FM (Heksinki) You Tube.

Kohti vapautta 6,12,

Äänestä

Jyri Lehtonen vk

Äänestä

Hurja tilanne nyt Helsingissä!
Hakaristilipun kantajat otettiin kiinni.

1Äänestä
  • No mitä sitten liput otettiin, mutta aatetta ja mielipidettä, ei voi vangita eikä pidättää.

    2Äänestä

  • Että_silleen kirjoitti:

    No mitä sitten liput otettiin, mutta aatetta ja mielipidettä, ei voi vangita eikä pidättää.

    Keskikaljan voimalla tapahtuva natsilaumaöyhötys ei ole mikään aate, vaan totaalista idiotismia.

    1Äänestä

  • Että_silleen kirjoitti:

    No mitä sitten liput otettiin, mutta aatetta ja mielipidettä, ei voi vangita eikä pidättää.

    Juuri näin. Ja tuohan vain pahentaa asiaa jonka poliisitkin tietävät (ja ovat samalla puolellakin), mutta pakko totella käskyjä.

    1Äänestä

  • Hurja, että Suomen entisenä itsenäisyyspäivänä heilutellaan natsilippuja.

    Äänestä

  • asdfgasdfg kirjoitti:

    Keskikaljan voimalla tapahtuva natsilaumaöyhötys ei ole mikään aate, vaan totaalista idiotismia.

    Älä muuta sano. Ja nämä anarkonatsit ovat vieläpä naamioituneita, joka on sekin laitonta;

    1Äänestä

Joko suvakkeja on alettu lahtaamaan?

1Äänestä
  • Ei kai siihenkään kauaa mene, jos nämä JunesLokat ja IljaJanitskinit sun muut kristofasistit saavat tahtonsa läpi. Haluaisitko pyöveliksi?

    Äänestä

  • Aikanaan natsi-Saksassa ja Neuvostoliitossa pyöveleiksi valittiin hiukan vajaammalla ajattelukapasiteetilla varustettuja kansalaisia sekä psykopaatteja. Eli sinullakin voi vielä joskus olla ihan oikea työpaikka. Ei kannata menettää toivoa.

    Äänestä

Suosittelen marssin päätepisteeksi Pihtipudasta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


hyvä.alku kirjoitti:

Tänään klo 15.30 marssimaan pois Helsingin keskustasta kohti Espoota ja pidemmällekin.. Marssille toivotaan runsasta maahanmuuttajaosanottoa.
https://yle.fi/uutiset/3-10540869

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu