Jaakko Valtanen ei tervehtinyt

Jenni Haukiota lainkaan. Vain nyökkäsi hänen kohdallaan. Miten tähän pitäisi suhtautua?
15328
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

En tiedä vielä. Omalla kohdallani mietin parhaillaan, että pöyristynkö vai olenko välittämättä koko asiasta. Katselen vähän ensin sosiaalista mediaa, ja teen oman päätökseni vallitsevan suhtautumistavan mukaisesti.

Äänestä

Kuka on Jaakko Valtanen?

Äänestä
  • Olisiko jo vähän dementoitunut, ex-puolustusvoimien ylipäällikkö?

    Äänestä

MIKSI valtalehdistö silti uutisoi kattavasti kuvan kanssa "Ensimmäisenä kätteli Jaakko Valtanen PRESIDENTTIPARIN" vaikka näin ei käynyt.Kuva on kun Valtanen kättelee Saulia.Sen jälkeen kävelee ylimielisesti Jennin ohi tosta vaan.On otsikkovaleuutisena IS,Kaleva,TS jne.Onpas OUTOA???

Äänestä

Minäkään en huomannut Valtasen tervehtivän rouva Haukiota.
Ehkä tilanne oli vanhemmalle herralle sellainen, että unohti tervehdyksen... ?

Äänestä
  • Tai onko kääntynyt muslimiksi.....

    Äänestä

  • no olis voinut ees heilata, jos kätellä ei.

    Äänestä

Olipa töppäys.Uutinen oli tehty varmaan ennalta valmiiksi .Oli tosiaan esillä kaikissa valtalehdessä samanlaisena."Ensimmäisenä presidettiparin kätteli....jne) .Kun Töppäys isolla T_llä huomattiin lehdistössäkin, uutinen poistui pikapikaa,HAhhahah.

Äänestä

Voi vain kuvitella jos joku persu olis töpännyt vastaavasti.Olis isot lööpit ja tapausta puitaisiin valtamediassa vähintään pari viikkoa päivittäin näyttävästi.

Äänestä

Joukossa oli muukin vanhempi mieshenkilö, joka unohti Haukion tervehtimisen.

Äänestä
  • Huomasin myös, että tervehtiminen unohtui Valtaselta ja joltain muultakin, mutta toisen nimeä en muista. Ei ole kuitenkaan uutisoitu mitenkään!

    Äänestä

Aivan sama,,,ei sitten mitään merkitystä.....

Äänestä
  • No ei Hakkaraisen ns.sauna vuokra-asunnollakaan olisi normaalisti ollut mitään merkitystä.Mutta sille kehitettiin merkitys poliittisista syista.

    Äänestä

Ei halunnut kätellä kylmää kalaa?

Äänestä

Tietyissä kulttuureissa naista ei kuulu kätellä.Tietääksen Jaakko on ollut aikoinaan Lähi-Idässä melko paljon ja rikastunut kulttuuriltaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Melkoinen.muslimi kirjoitti:

Jenni Haukiota lainkaan. Vain nyökkäsi hänen kohdallaan. Miten tähän pitäisi suhtautua?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu