Eilen oli linnan kutsuilla kärhämää pääministerin naispuolisen avustajan puolison ja erään kansanedustajan välillä. Joutuiko tönitty kansanedustaja pääministerin naispuolisen avustajan puolison väkivallan kohteeksi mustasukkaisuuteen liittyvistä syistä?
Ei ole panimoliitolle hyväksi jos tuleva johtaja on tässä tilanteessa.
Onko Sipilällä ja hänen naispuolisella avustajalla suhde?
6
85
Vastaukset
- PsykopaattiMinisteri
On tietty. Huumeita ja pedofiliaa siinä sivussa.
- nauroinääneen
Tuo oli kyllä hurja!
- PaineKostoonKasvaa
Juha-Lesta Sipilä on pedofiilaavan lahkolaisklaanin jäsen ja kutsuu lastenraiskaajia maailmalta Suomeen:
https://yle.fi/aihe/artikkeli/2012/05/25/lestadiolainen-liike-salasi-lasten-hyvaksikayton
https://www.aljazeera.com/news/2015/09/finnish-pm-offers-home-asylum-seekers-150905110149687.html
Ei ihme, että Juha-Lestasta on tullut kaikkien aikojen vihatuin pääministeri, nyt myös jopa Oulussa.
- suhdetoimintaa
Kaikilla ihmisillä on suhteita kaikkialle.
Mitä siinä on outoa?
Minäkin kun lähden kotoa, hymyilen naapurille (hymyily ja ystävyys suhde). Sitten menen kauppaan ja kas kas, siellähän on myös hymyily, ystävyys ja kohteliaisuus suhde.
Töihin mennessä on halaamis suhteita jne jne.
Poliisin kanssakin on tullut suhde, joka lähes yksinään on sakkosuhde.
Elämä on suhtetoimintaa ja sutinaa.Niin sitähän se. Mutta Linnan juhlien väen odotetaan olevan sen verran älykästä väkeä etteivät sitä nyt siellä selvittele. ----eikä ainakaan jos telkkari on vielä paikalla. Aika hassua, sattuuhan sitä ns. paremmissakin perheissä.
- yllättävää
eikös se sipuli ole enemmänkin kiinnostunut nuorista miehistä joita tänne maahan tunkee, Vai: Onks jopa !! joku Nainen kiinnostunut j.sipulista???
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit585524KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1953527Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei222345Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182338Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro91068- 1021028
Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT621007Rötösherra käräjillä
Ähtäriläisyrityksen epärehellisyys oli niin suurta, että mies yhtiön takaa oli lähellä saada ehdotonta vankeutta. Vaikeu18982Häneen rakastuminen oli sellaista
että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta79945- 80927