Talonpoikais järkeä käyttäen keitän huomenna perunoita/porkkanoita ja teen jauhelihakastikkeen. Ruokajuomana vesi.
Talonpoikaisjärjellä huomenna
prepunoitaaaa
18190
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Niinpä se on helpporuoka.😁
Po. helppo ruoka.
Saat sinä virheet korjata, ehkä opin jotain uutta.
Tuo ei kyllä ollut uutta mutta oli huolimatonta.😁
käännä itseesi vastauksesi ja koetko samaa kuin jompi kumpi vanhempasi käytti , miltä se tuntui?
Vai oliko ne koulussa olijat, ketkä käyttää sinuun tuota? Joku se on koska purat sen minuun.
Sinun pitää huomata tuo käytös, se on juurikin se mätä joka leviää ja eikä sinua kohdella sitten hyvin.
Se henkilö joka käyttää on myös saman kohtelun kokenut ja se leviää kulovalkeana.
sinun pitää ymmärtää, miltä tuntuu ja pysäyttää se.
Nauratahan lisää noilla tarinoillasi. Ai niin, ethän sinä mistään mitään tiedä. Avautumisistasi päätellen se tavallinen arkikin on sinulle haaste.
Ei ole koska arkeeni ei kuulu tuollaiset mielenvääristymät, tuo ei ole normaalia käytöstä vaan käytöshäiriöisten elämää.Onneksi tuollainen ei kuulu mun elämään ja arkeen. Lapset on hyvin käyttäytyviä. Kyllä ne tietää mitää pahaa tuollainen käytös aiheuttaa mutta sinulla on syy seuraus hukassa.
En avautunut vaan yritin herättää sut koska se mikä sinua naurattaa, saa vaan säälin sinua, sinun vääristynyt mielikuva . En usko elämäsi edes helppoa olevan mutta ehkä tottuneena koet ihan normiksi kun ei paremmasta tietokaan omassa maailmassa oot hyvin fiksu mutta minulle näyttäydyt erittäin eksyneenä ja monelle muullekin.
Moni muukin näkee näin selkeän muurin läpi kun en edes provosoidu.
Täytyy kysyä onko sulla kaikki hyvin? Tuollainen ei kuulu arkeen.
Koskaan ei ole myöhäistä muuttua
https://www.mielenterveysseura.fi/fi/kehittämistoiminta/mielenterveysosaaminen/nuoren-mielen-ensiapu/käytöshäiriön-ilmeneminen
Auttaa sinuakin menestymään kun itse ymmärrät olet ihan väärien ihmisten keskuudessa kun arkeen ei kuulu henkinen väkivalta.
https://www.mielenterveysseura.fi/fi/mielenterveys/vaikeat-elämäntilanteet/väkivalta/henkinen-väkivalta-satuttaa-sisältäpäin
Kysymys kuulu onko sinullla ketään, jota edes rakastat jota et halu satuttaa?
Et avautunut? Jatkuvasti vuodatat epätoivoista elämääsi useammassakin ryhmässä. Kyllä se aikamoista avautumista on.
Epätoivoinen ei ole elämäni, se on raskas henkisesti ,ilman että kukaan minua elämässäni satuttaisi suoraan mutta olen hyvin onnellinen kun ratkaisen ongelman edes toisen ratkasun.
Olen pahoillani kun et näe onnellista aikaani useasti kun en puhu siitä kun ei ole huolta, ei ole puhuttavaa.
Minun elämässäni on suunta ja kun jos menee pieleen muutan suunnitelmia, minkä sitten hyväksyn.
Kuin olen joskus sanonut kirjoita ne hyvät päivät kun ne muistetaan harvemmin kun pohdimme aina huonoja päiviä. Hyviä päiviä on paljon kun osaisimme nauttia niistä enemmän ja muistella niitä enemmän.
Pelkäsi koko kesän koulun alkua se vei ilon nauttia kesästä aloin jo uskoa kaiken menevän hyvin ku poikaa kehitin mutta ei ne asiat muutu jos luokka ei muutu koska poikaani kiusataan ja poika ei osaa puolustautua.
Siis pelkäsin
Kysyä toki aina voit, mutta mistä luulet saavasi vastauksen.
Eihän mikään normaali kotiruoka ole kallista ja vaikeaa tehdä.
Nimimerkille valtakunta kaikki on vaikeaa.
Aloittaja matkiii aikaisempia.
Onko se sitten enään järkevyyttä jos ensin rahojaan laittaa kaljotteluun,pelaamiseen,tupakkiin ja tuon jälkeen keittelee makaronia.
Makaroni ei todellakaan ole mikään terveystuote ajatellen vaikka veriarvoja.