HULLUJA NUO RANSKALAISET

HULLUT RANSKALAISET
RIEHUU KADULLA
IH A SEKOHOMMA
12175
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Kansa on alkanut vastustamaan hulluutta jota eliitti tekee. Eliitti nostaa tulijat etusijalle, ja oma kansa saa kärsiä. Sitä sietääkin nousta vastustamaan. Täällä ei vaan tapahdu mitään vaikka kansaa viedään kuin pässiä narussa tuhoonsa GCM-sopimuksen myötä. Se on helvetti irti kun se sopimus laitetaan käytäntöön. Raiskaukset sekä puukotukset tulevat räjähdysmäisesti lisääntymään. ”Kiitos” maanpetturit.

Äänestä
  • Mikä saatanallisinta, sitä sopimusta ei saa kritisoida. Perkele on päästetty täysin valloilleen maailmassa.

    Äänestä

Ranskan kansa ei ole valmis maksamaan Marconin rouvan halumaa polttoaineveron korotuksia . Kansa ei maksa herrasväen aneita kuten täällä tehdään .

Äänestä

toivottavasti samat tavat toimineen jatkuu,kunnes ääliö päättäjät muuttaa toiminta tapojaan.
nyt järki on per-sees-sä päättäjillä,kaikki yhtä ja samaa eu- kiimaa,joka ei johda kuin euroopan tuhoon.

samaa kaivataan suomeen, ei muuten toiminnot mene idiooteilla kaaleen. virkavalta nuolee suoraan herrojen per-sei-tä, joka todella uskomattoman ja sairaan inhottavaa ja ääliömäistä. kansa heille palkat maksaa, ei päättäjät. inhoan em. väkeä,todella ylimielisiä ja raukkamaisia kansaa kohtaan.

Äänestä

Jumala heitä siunatkoon nuo eu saatanat saa kuoleman tuomion palakoot perkeleet helvetissä!!! Kuolema oltava pakko nuo saatanat ei sääntöjä latele!!!

Äänestä

Mistäköhan nämä Stubin kaltaiset ihmiset, ovat saanneet päähänsä, olevan ylivertaisia kansan edessä ?

Ylimielisyys ei ole sama asia kuin narsismi, mutta yhteisiä tekijöitä löytyy. Ylimieliset tuntevat olevansa parempia kuin muut, joten he myös vaikuttavat siltä ulospäin. Tällaisesta ylitsepursuavasta itsevarmuudesta on hyötyä monissa tilanteissa.

Äänestä

Kansaa+ärsyttää+palkkatason+romahdus+suhteessa+elinkustannuksiin.+Ranskalaisista+joka+toinen+tienaa+alle+1700+euroa.+Kyllä+siinä+hermot+kiristyvät+kun+ensin+pienennetään+palkkoja+ja+samalla+suurennetaan+veroja+koko+ajan+paitsi+niiltä+jotka+tienaavat+eniten.+Niitä+joilla+menee+hyvin+on+vain+alle+10+%+ranskalaisista,+he+rikastuvat.+Ongelmana+on+nyt+varmaan+se+ettei+ole+enää+hyvin+voivaa+keskiluokkaa+kuten+aikaisemmin.

Äänestä

Tanssii kadulla Carunan liput liehuten.

Äänestä

koska muuten ei haluta kohdata todellisuutta. sama tänne ok.

Äänestä

Ranskalaiset ovat lämminveristä sakkia, Suomalaiset reakoivat hallituksen kyykytyksiin, menemällä tallin taakse puimaan nyrkkejään verkkahousujensa taskuissa !

Late Lapista.

Äänestä

Sais suomalaiset ottaa mallia ranskalaisista keltaliiveistä ja mennä kaduille.

Äänestä
  • Onhan noin käynytkin, se vain vaatii sen yhden tulenraapaisun kuten Ranskassa.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Edira kirjoitti:

HULLUT RANSKALAISET
RIEHUU KADULLA
IH A SEKOHOMMA

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu