Allekirjoita GCM-adressi

Oheisella videolla luovutetaan Ulkoministeriön edustajalle 916-sivuinen ja yli 37 tuhatta nimeä kerännyt adressi:

https://www.youtube.com/watch?v=nJCHivT9WcE

Nimien kerääminen ei kuitenkaan ole vielä päättynyt, joten käyhän allekirjoittamassa adressi, niin saadaan siihen mahdollisimman paljon nimiä.
4127
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ihan hyvä adressi, olen jo allekirjoittanut sen ja suosittelen sitä muillekin. Kuitenkin on suorastaan inhottava fakta, että Suomen svekoeliitti varmasti seuraa Ruotsin esimerkkiä tässäkin asiassa!

Suomi on alennettu Ruotsin alusmaaksi jo kauan sitten lähes kaikilla politiikan saroilla. Ei vain kielipolitiikan, joka hyödyttää Ruotsia miljardilla eurolla vuosittain Suomen kustannuksella. Myös talous-, ulko, turvallisuus- ja mamupolitikat ovat säädetty hyödyttämään Ruotsia.

Taannoinen mamutulvakin oltaisiin pysäytetty nopeasti, JOS se olisi tullut minkä muun maan kautta kuin Ruotsin!

1Äänestä

Nauruhan tässä meinasi tulla videota katsellessa. Eikös siinä töröttänyt meidän Terhi. Se sama, joka kyseli pikkutytöiltä, että onkos teilläkin pääsiäinen ja pahoitteli, että hänellä ei ollut jakaa kondomeja.

Tämmäisten terhien adressit pitää ottaa vastaan hanskat kädessä. En ymmärrä, miksi ulkoministeriön edustajat olivat liikkeellä avokäsin. Adressi oli viisaasti paperikassissa, joten se voidaan kätevästi nakata sellaisenaan paperikeräysastiaan.

Ulkoministeriö oli viisaasti laittanut kaksi vartijaa virkamiehiään vahtimaan ja varmistamaan sen, että adressia ei tuoda sisätiloihin saakka.

Äänestä
  • Moktar taitaa olla matu

    Äänestä

MaailmanMatti on mielenvikainen . Karvareuhkan alla silkkaa p--kaa. Ei kannata välittää.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Turhimus kirjoitti:

Oheisella videolla luovutetaan Ulkoministeriön edustajalle 916-sivuinen ja yli 37 tuhatta nimeä kerännyt adressi:

https://www.youtube.com/watch?v=nJCHivT9WcE

Nimien kerääminen ei kuitenkaan ole vielä päättynyt, joten käyhän allekirjoittamassa adressi, niin saadaan siihen mahdollisimman paljon nimiä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu