Onko mitään joka olisi onnistunut?

Järvenpääläinen

Nyt kun ainakin Perhelän hanke, liikenneympyrät, Just, kaikki koulut, kaupungintalo sekä Vanhis on sählätty, niin onko mitään onnistuneita tarinoita kaupungista? En tarkoita naljailua siitä kuinka homeessa tai ei oikeesti edes homeessa oli puretut koulut ja kaupungintalot. Ja ne Perhelän hankkeet sekä rantapuiston ja keskustan pilaaminen on vanhoja tarinoita, niin keskitytään iloisiin asioihin. Onko mitään kivaa tekeillä?

9

217

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • siole

      Ei. Jossain vaikuttaa joku suuruudenhullu, jolle kaikki on myytävänä ja joka pilaa kaupungin ulkonäön lopullisesti.

    • kapina

      Saa nähdä, milloin ihmiset nousevat kapinaan.

    • Harmi

      Osa on ainakin kuulemma iloisia kun ovat saaneet syyn muuttaa nyt pois. Arponeet asiaa aiemmin, mutta nyt kuulemma vahvistunut päätös. Yksi tuttu vie myös yrityksensä mukanaan, joka toisaalta on niille kymmenille työntekijöille ikävä tilanne.

    • kivajuttu

      Cokisrekka tulee ennen joulua. Saa ilmaista comista.

    • nytsseonpoissa

      Lopultakin se meijerihirviö lähti, sitä siinä kateltiin ja rahaa satsattiin useita vuosia. Miksi sitä piti alunperinkin suojella ja säästää ei monikaan ymmärrä.

    • kekkee

      En muuta keksi kuin: Lidlin iso varasto (työpaikkoja), rantapuiston kehittäminen (pl.juopot), jossain määrin urheilumahdollisuudet esim. järven jään auraus talvella ja muutamat ulkojäät jne..

    • eimitään

      Ei ole enää Vanhiksen kahvilaa, joten sinne ei voi mennä, keskustassa on monttu eikä paljon mitään muuta, Loutissa ei ole edes kauppaa, mitä ihmettä Järvenpäässä voi edes tehdä? Surkean näköinen paikka, jossa ei ole mitään näkemistä.

    • JospaEnsiVuonnaSitten

      Hyvää on öö...mmmmmmmmmm....ööööö >...haa . tämän iltainen ilotulitus.
      Kaikki muu onkin menny sitte päin männikköä pitkin vuotta.

      • ilotulitus

        Naurettavan kovalla oli musiikki. Sibelius olisi kääntynyt haudassaan. Täysin tyylitöntä. Kuului Pajalaan ja Kinnariin asti. Aivan törkeää. Kaikki tässä kaupungissa on tyylitöntä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      177
      1580
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      104
      793
    3. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      735
    4. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      203
      598
    5. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      128
      561
    6. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      48
      546
    7. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      50
      528
    8. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      37
      526
    9. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      15
      510
    10. toivottavasti kohta jo kohdataan

      😍😍😍😍😍 sinua olen odottanut varmasti koko elämäni
      Ikävä
      25
      493
    Aihe