Nyt kun ainakin Perhelän hanke, liikenneympyrät, Just, kaikki koulut, kaupungintalo sekä Vanhis on sählätty, niin onko mitään onnistuneita tarinoita kaupungista? En tarkoita naljailua siitä kuinka homeessa tai ei oikeesti edes homeessa oli puretut koulut ja kaupungintalot. Ja ne Perhelän hankkeet sekä rantapuiston ja keskustan pilaaminen on vanhoja tarinoita, niin keskitytään iloisiin asioihin. Onko mitään kivaa tekeillä?
Onko mitään joka olisi onnistunut?
Järvenpääläinen
9218
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Ei. Jossain vaikuttaa joku suuruudenhullu, jolle kaikki on myytävänä ja joka pilaa kaupungin ulkonäön lopullisesti.
Saa nähdä, milloin ihmiset nousevat kapinaan.
Osa on ainakin kuulemma iloisia kun ovat saaneet syyn muuttaa nyt pois. Arponeet asiaa aiemmin, mutta nyt kuulemma vahvistunut päätös. Yksi tuttu vie myös yrityksensä mukanaan, joka toisaalta on niille kymmenille työntekijöille ikävä tilanne.
Cokisrekka tulee ennen joulua. Saa ilmaista comista.
Lopultakin se meijerihirviö lähti, sitä siinä kateltiin ja rahaa satsattiin useita vuosia. Miksi sitä piti alunperinkin suojella ja säästää ei monikaan ymmärrä.
En muuta keksi kuin: Lidlin iso varasto (työpaikkoja), rantapuiston kehittäminen (pl.juopot), jossain määrin urheilumahdollisuudet esim. järven jään auraus talvella ja muutamat ulkojäät jne..
Ei ole enää Vanhiksen kahvilaa, joten sinne ei voi mennä, keskustassa on monttu eikä paljon mitään muuta, Loutissa ei ole edes kauppaa, mitä ihmettä Järvenpäässä voi edes tehdä? Surkean näköinen paikka, jossa ei ole mitään näkemistä.
Hyvää on öö...mmmmmmmmmm....ööööö >...haa . tämän iltainen ilotulitus.
Kaikki muu onkin menny sitte päin männikköä pitkin vuotta.
Naurettavan kovalla oli musiikki. Sibelius olisi kääntynyt haudassaan. Täysin tyylitöntä. Kuului Pajalaan ja Kinnariin asti. Aivan törkeää. Kaikki tässä kaupungissa on tyylitöntä.