Voiko netin kautta

Eli siinähän se jo tulikin: Voiko netin kautta erota kirkosta? löytyykö jotain sivustoa ym. vai pitääkö ottaa puhelin käteen vai alkaa kirjeitä lähettelemään?
2264
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kotikunnastasi riippuen voit joko erota suoraan laittamalla sähköpostia maistraattiin, tai sitten pitää laittaa kirje. Eroakirkosta.fi kertoo lisää kuten joku jo kirjoittikin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


erota kirkosta? kirjoitti:

Eli siinähän se jo tulikin: Voiko netin kautta erota kirkosta? löytyykö jotain sivustoa ym. vai pitääkö ottaa puhelin käteen vai alkaa kirjeitä lähettelemään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu