Macron tuhonnut jo Ranskan.

Merkelikin on tuhonnut jo saksan ja sipilä suomen.....Onpa ihanaa kuulua EU:hun....
12238
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Ja suomen hallitus ja eduskunta on tuhoomassa myös suomea. Sisäministeriön lausunnossa jos sinulla on tyhjä huone tahi lämmintä varasto tilaa, niin olet pakotettu asuttamaan matuja. Suomessa n. kolme miljoonaa asuntoa ja miljoona uutta pakolaista pitäisi majoittaa.

2Äänestä

Taitaa hänen toive toteutua ranskan uudistajana.

1Äänestä

EU on tuhonnut euroopan ja tekee sitä joka pvä.
onko euroopan kansat todella täysin idioottimaisia ääliötä,kun ei tajua, kuin saa-ta-nal-li-nen "juna" todellisuudessa EU on ?

miksi kansat ei juurikaan reakoi EU:n järkyttävistä suunnitelmista ja toimista?
nyt vain ranska kiehuu, vaikka kaikkien maiden tulee toimia samoin.

esim. brexit pitäisi olla vain muodollinen eroilmoitus A4 lapulla ja sillä siisti,mutta se on nyt täysin
eu-vanki. miten tämä voi olla näin järkyttävän ääliömäistä toimintaa?

1Äänestä

EU parasta mitä suomella koskaan ollut.

2Äänestä
  • mielesi muuttua kun sen eu:n ansiosta maahan tulee pari miljoonaa muhamettia afrikasta ja niitä majoitetaan kotikuntaasi joka ottaa rahat niiden elatukseen kunnallisveroista?

    1Äänestä

  • eu ei ole tuonut kuin byrokratiaa,valtavat kulut ja ottanut määräysvallan suomesta poi. mitä hyvää? hyvä = täys nolla,
    mutta todellisuudessa pitkä miinus alle nollan,koska asiat menneet ja menee ihan päin per-cet-tä.

    eu edustaa vain ÖKY-päättäjiä,heidän oikeuksiaan ja raakaa bisnes maailmaa. kansojen etu on pelkkää miinusta.

    Äänestä

  • Suomi on vain menettänyt yli 150 miljardia euroa eu:n liittymisen jälkeen kuin kankkulan kaivoon. Joo eu on parasta mitä on suomelle tapahtunut.

    Äänestä

  • Eihän tuo ole kuin kolmen vuoden suomen budjetti. Kataisen matematiikalla me tienataan tällä.

    Äänestä

Minkä Suomen? Kansallisvaltioajattelu on isänmaallista ja isänmaallisuus on nyt ääripahaa viha-ajattelua ja rassismia. Näin sanoo junkkerit ja merkkelit ja hehän päättävät. Kukaan ei tiedä, miksi he ovat ottaneet vallan, mutta kun nyt kerran ovat ottaneet, nih...

1Äänestä

Miksi aloittaja ei puhu oman kotimaansa tuhoajasta Putinista.

2Äänestä

Onneksi Juha twiittas niin on arvopohja kunnossa. My deepest sympathies to the families and friends of the victims and condolences to the people of Strasbourg and France. We firmly condemn these cowardly acts.
T: Juha Jihad Pipilä

1Äänestä

Eliitti diktaattorit ovat kiduttaneet köyhää kansaa kovalla kädellä ja lisää haalivat orjiksi länsimaihin!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


TuhottuSuomi kirjoitti:

Merkelikin on tuhonnut jo saksan ja sipilä suomen.....Onpa ihanaa kuulua EU:hun....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu