RANSKALAISETKO OVAT LÄLLÄREITÄ ?

https://yle.fi/uutiset/3-10550854

"Terrori pysäytti Strasbourgin joulutorin rauhan - Suomi on torin teemana tänä vuonna
Tiistai-illan terrori Strasbourgissa koskettaa erityisellä tavalla myös suomalaisia. Ammuskelija iski aivan kaupungin joulutorin läheisyydessä. Torilla ovat esillä suomalaiset jouluperinteet."

Jo tiistai aamuna poliisi teki ratsian Trasbourgin ampujan kämppään, kämpästä löytyi mm, käsikranu sekä aseita ja kasapäin panoksia ! Poliisi ei ryhtynyt jahtaamaan taparikollista koska asunnosta ei löytynyt mitään terrorismiin viittaavaa!
Ei löytynyt terrorismiin viittaavaa? siis käsikranuja on jokaisen ranskalaisen baari kaapissa sekä aseita ja ammuksia niihin kasapäin!
Son tuo elämä suuressa maalimassa ihan erilaista kuin täällä muslimien valtaamassa Suomessamme! vai onkohan sittenkään? afrikasta tänne tunkeutuneiden terroristi ehdokkaiden päitähän Suomessakin silitellään, ja niitä hyysätään ja paapotaan !

Late Lapista.

3

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Samppa_perho
      • dfasergxertg

        Kuuntelin tuon porsaan lätinää jo autoradiosta, kauheaa sontaa suoltaa ihan kuten muutkin lahjotut eu-poliitikot.


      • dfasergxertg kirjoitti:

        Kuuntelin tuon porsaan lätinää jo autoradiosta, kauheaa sontaa suoltaa ihan kuten muutkin lahjotut eu-poliitikot.

        Kerran takinkääntäjä on aina takinkääntäjä ! ja soini on takinkääntäjien isä !

        Late Lapista.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      149
      2139
    2. Miltä ne katseet tuntui?

      😇
      Ikävä
      121
      1445
    3. Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan

      Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v
      Maailman menoa
      334
      1232
    4. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      140
      1190
    5. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      3
      1161
    6. Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?

      Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni
      Ilmajoki
      65
      1155
    7. Miten pääsee ujon naisen pään sisään?

      Siis tosi tosi tosi ujon...
      Ikävä
      141
      1129
    8. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      49
      1099
    9. Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !

      Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast
      Kaste
      470
      967
    10. Milloin bikineistä

      Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet
      Maailman menoa
      98
      955
    Aihe