https://www.is.fi/seksi-parisuhde/art-2000005929990.html
Enkö ole sanonut että tinderistä saa naisia. Menkää nyt äkkii tinderiin.
Tinder on sinkkumiehen pelastus
12
75
Vastaukset
- pihallatipunen
Mistä voit tietää, koska sinähän et itse siellä ole. Kirjoitit siis joskus, että sulla ei ole älypuhelinta. Käsittääkseni Tinderiä ei käytetä läppärillä tai pöytäkoneella. Tablettiakaan sulla ei varmaan ole..paitsi eri värisiä pillereitä.
- SoliterniuM1977
Ei se auta mitään. Pitäisi olla facebook. Sitten pitäisi saada tykkäyksiä niiltä naisilta, joista on tykännyt jotta tulis match ja pääsis juttelemaan. Ne jo ovat ylipääsemättömiä ongelmia.
- Viinamies
Miesten pitää juoda viinaa ja käydä yökerhoissa joissa naisia tapaa. Jutussakin sanotaan että suurin osa miehistä ja naisista käy yökerhoissa juomassa viinaa ja iskemässä naisia seuraksi.
Sitähän minä olen sanonut mutta ette usko. Vain viinaa juomalla ja yökerhoissa käymällä saa naisia. Sitten kun on iskenyt sen naisen niin sen jälkeen voi olla selvinpäin ja tutustua mutta ensi tapaaminen tapahtuu viinaa juomalla. - Viinamies
Vain viinaa juomalla voi naisia tavata.
- hienoahienoa
Ei Tinderistä saa mitään. Baaristakaan ei yleensä saa, mutta saa sieltä helpommin kuin Tinderistä. Johan tuo tutkimuskin sanoo, että vain komeimmat miehet saavat Tinderistä pesää:
https://medium.com/@worstonlinedater/tinder-experiments-ii-guys-unless-you-are-really-hot-you-are-probably-better-off-not-wasting-your-2ddf370a6e9a- Naisasialooser11
Ei mitään lisättävää. Paitsi, että eräs alemman keskitason kaverini onnistui 5 vuoden pilluttomuuden jälkeen saamaan joltain 30 lutkalta tinderistä kerran pillua.
- Tämä-selvä
Jokainen mies voi olla komea. Jos on lihava niin pitää laihduttaaja mies on komea sen jälkeen. Uusilla vaatteilla voi tehdä itsestään naisia miellyttävän miehen, parturissa pitää käydä, parta ajetaan, käytä tuoksuja ja voit sitten saada jonkun kivan naisen.
- hienoahienoa
Tämä-selvä kirjoitti:
Jokainen mies voi olla komea. Jos on lihava niin pitää laihduttaaja mies on komea sen jälkeen. Uusilla vaatteilla voi tehdä itsestään naisia miellyttävän miehen, parturissa pitää käydä, parta ajetaan, käytä tuoksuja ja voit sitten saada jonkun kivan naisen.
Jotkut sitten näköjään ovat todella naiiveja. Mutta ehkä itselleen valehteleminen on selviytymiskeino joillekin. Itse käyn säännöllisesti salilla ja olen jo pitkään käynyt, eikä naisia ole. Naisia on vain 20% alfoilla, muilla on jos on hyvä tuuri käynyt.
- Tasopoliisi
Pelastakaa itsenne ja poistukaa palstalta.
- Ulkonäkö-on-kemia
Tuskin tinderistä saa naista iskettyä ellet ole todella komea.
Jaa, itelle riitti lyhyellä tinder-ajallani että mies oli söpö. Ja mies joka oli ollut kuvissa söpö paljastui ettei ollut ihan niinkään livenä, mutta sillä oli kuitenkin miellyttävä ja "valloittava" hymy. Niillä eväillä mentiin sänkyyn.
- Eipaha
Saapa nähdä miten on? Jospa sit löytäis sieltä rakkaan,kumppanin,ystävän😊
Toivon 🎅 sellaista lahjaa..
🔴 🔴 🔴 🔴 🔴 🔴 🔵🔴🔵 🔵🔴🔵
🔴🔴🔴 🔴 🔴🔴 🔴🔴 🔴🔴
🔴 🔴 🔴 🔴 🔴 🔴 🔴 🔴
J-O-U-L-U-A
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kunpa minä tietäisin
Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv302816- 1422676
- 1372217
Syitä välttelyyn
En ennen ole kokenut tällaista. Miksi vältellään jos on ihastunut vai onko se aina merkki siitä ettei kiinnosta?1162153Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.
Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.131900Purrasta tehty huoli-ilmoitus
Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b0161681432Tiedätkö ketään toista jolla on sama kaivattu
Eli joka ikävöisi samaa henkilöä tällä palstalla? Tai muualla? Tiedätkö miten kaivattu suhtautuu tähän toiseen verrattu311246Miksi kaivattunne
ei pystynyt koskaan kertomaan tunteistaan? Teitkö oikean valinnan kun lähdit etääntymään? Kuinka kauan olisi pitänyt odo951214Pelottaa kohdata hänet
En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt891172Olisin halunnu vaan tutustua
Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno381138