Itäkeskuksessa on huumekauppaa

696
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Huumekauppaa on paljon myös Asematunnelin kompassitason tienoilla ja Kaisaniemen puiston tunnelin tienoilla. Siellä on mustain veljesten markkinapaikka.

1Äänestä

Ei ole, ainoa ongelma Itäkeskuksessa on rasismi.

1Äänestä

"Khattia kanssa!" sanoo kompassitason soo'mali ja tarjoaa ostettavaa.

Äänestä

Vihreät ja vasemmisto ovat tehneet koko stadista huumeluolan, kerjäläiset myy ritaliiniaa voimesti samoin mustat miehet ja nyt sitten perustetaan peräti piikityshuoneita. Miksi helvetissä näitä hyysätään vai saako joku päättäjä osansa näistä huumerahoista. Huumekauppa niin avointa, että sille on joku syy.

Äänestä

Iltalehdessä ja Mtv: n uutisissa on juttu uudesta Turun yliopiston tutkimuksesta, jossa listattu kuuden suurimman suomalaisen kaupungin ongelmallisimmat alueet.

Helsingistä listalla on Jakomäki, Itäkeskus, Puotinharju, Roihupelto ja Kontula.

Laittaisin linkin, mutta ei se saa olla tällä palstalla. On otettu jo useamman kerran pois. Kyllä meillä veronmaksajilla pitää olla oikeus tietää, mihin suuntaan kotikaupunkimme kehiytty.

Äänestä
  • Joku oululainen repi pelihousunsa kun jutussa mainittiin että oulussa niitä ongelma-alueita on11;)

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


RauhatonHelsinki kirjoitti:

neulanvaihtopisteen liepeillä

https://www.helsinginuutiset.fi/artikkeli/729248-itakeskuksen-uhkailtu-ravintoloitsija-kukaan-ei-tee-mitaan-neulanvaihtopisteen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu