Sitä saa mitä tilaa!

Kiina on pidätänyt kaksi kanadalaista epäiltynä vakoilusta kuten Kanada pidätti USAn painostuksesta suuren kansainvälisen yhtiön johtajan.Tätä tietysti USA pitää ei hyväksyttävänä eleenä.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat
Aloittaja

Kiina kyllä varoitti mahdollisista seurauksista Kanadaa jos ei maa vapauta välittömästi syytöntä kansalaista.
Asia liittyy USAn ulkopolitiikkaan Irania vastaan ja sen laillisuuden me jo tiedämme.

Äänestä
  • Aloittaja

    USA kuten tiedämme ei ole mikään oikeusvaltio vaan päin vastoin.YLE on täysin tietämätön asiasta tai sitten vaan vaikenee,tämäkin uutinen piti bongata ranskan uutislähetyksistä.

    Äänestä

  • Aloittaja

    keltaliivit ovat jo kaduilla mutta YLEn mepit nukkuu vielä krapulaansa tai sitten ovat muka tietämättömiä asiasta.pariisissa on kaikki poliisivoimat kaduilla tilannetta rauhoittamassa.

    Äänestä

Tilaisin 3. maailmansodan, koska voidaan toimittaa?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kissamies57 kirjoitti:

Kiina on pidätänyt kaksi kanadalaista epäiltynä vakoilusta kuten Kanada pidätti USAn painostuksesta suuren kansainvälisen yhtiön johtajan.Tätä tietysti USA pitää ei hyväksyttävänä eleenä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu