Hahahallitus vs pyökki

Pyökki on metsien ehdoton edeskäypä. Hän sortaa heikompiaan imemällä maasta kaikki ravinteet ja kaiken veden. Lehtiäkin hänellä on enemmän kuin mummoilla suklaata. Hän on ÄIJÄ.

Hahahallitus myös on ÄIJÄ, omilla tantereillaan ehdoton edeskäypä. Hän yrittää palauttaa maamme taasen luokkayhteiskunnaksi; jakavat toisilleen astaloita joilla saattavat mielin määrin roimia kyykytettyä köyhälistöä. Ja hyvä että roimivat, sillä jos määrältään kiihtyvää tahtia turpoava köyhälistö nousee pystyyn, kaatuu Sipilyys ja muukin riisto. Tällöin hallituksen oikea siipi ripustetaan ukkovarpaistaan pyykkinarulle rauhoittumaan, jossa yhteydessä toki mammona soljuu taskuistaan katuun kansan nauttia (relatiivipussifiksi, kielenhuoltajan huomautus). Hallituksen keskisiipi hävetköön varjoaan kun on tukenut oikeaa siipeä, pääomaa siis. Vasen siipi, sitä ei hallituksessa edes ole, joten yläraajarikko on nykyhallitus, vammamassa, hiertymä Suomi-äidin nivusissa.

Menkää nyt kaikki äidin pienet pullukat vartalopeilinne ääreen ja havainnoikaa. Jos olet paksu, laihduta. Jos suusi on mutrussa, väännä se hymyyn. Jos rinnassasi kimmeltää riistäjän stigma, ota se pois ja heitä pätsiin, ettet itse sinne joutuisi (Lainaus soveltaen isosta mustasta kirjasta). Parempi rykäistä kuin tukehtua (lainaus soveltaen Maon punaisesta kirjasta). Hanki elämä ja ylläpidä sitä (lainaus soveltaen mesen uumenista). Ruoski itseäsi, rakasta muita (lainaus Ontuvat Masokistit ry.n seminaaripamfletista).

Summa summarum: Pyökki ei elä ikuisesti. piste. Porvarihallituskaan ei. piste.

Hyvät ihmiset, tämä kansa ei tarvitse johtajia (olkoonpa kuinka hyviä tahaan), tämä kansa tarvitsee tekijöitä niin rauhan, yhteiselon, tasa-arvon kuin ( ja ennen kaikkea) luonnon vaalimisen saroilla. Olet mitä syöt, syö siis porkkana ja näytät porkkanalta. Ei vittu en tod. halua näyttää porkkanalta. Teoriani siis mättää. Auttakee hyvä keskustan väki ja muut auttakee, ettei ajuskoppani 2 viimeistä järkihippua kolahda toisiinsa. Se jos mikä olisi Final Countdown. Tai no, sittenhän istuksisin pehmeällä sohvalla ja hihittelisin vailla huolen häivää :-)

Minä ukko se hölisen, muut saa selittää.

0

67

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

        Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
        Maailman menoa
        98
        6128
      2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

        STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
        Maailman menoa
        349
        5587
      3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

        On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
        Maailman menoa
        52
        2639
      4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

        Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
        Maailman menoa
        104
        2046
      5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

        Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
        Maailman menoa
        107
        1758
      6. Onko kaivattusi

        liian vetovoimainen seksuaalisesti?
        Ikävä
        118
        1639
      7. Puolen vuoden koeaika

        Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
        Ikävä
        19
        1603
      8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

        Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
        Kotimaiset julkkisjuorut
        180
        1267
      9. On todella hassua

        Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
        Ikävä
        73
        1177
      10. Nuoret hakevat eläkkeelle, vaikka eivät ole olleet vielä töissäkään

        hyvin menee. Pieni vastoinkäyminen elämässä, ja heti masennutaan. Monet alle 30-vuotiaat hakevat työkyvyttömyyseläkettä
        Maailman menoa
        188
        988
      Aihe