Pyökki on metsien ehdoton edeskäypä. Hän sortaa heikompiaan imemällä maasta kaikki ravinteet ja kaiken veden. Lehtiäkin hänellä on enemmän kuin mummoilla suklaata. Hän on ÄIJÄ.
Hahahallitus myös on ÄIJÄ, omilla tantereillaan ehdoton edeskäypä. Hän yrittää palauttaa maamme taasen luokkayhteiskunnaksi; jakavat toisilleen astaloita joilla saattavat mielin määrin roimia kyykytettyä köyhälistöä. Ja hyvä että roimivat, sillä jos määrältään kiihtyvää tahtia turpoava köyhälistö nousee pystyyn, kaatuu Sipilyys ja muukin riisto. Tällöin hallituksen oikea siipi ripustetaan ukkovarpaistaan pyykkinarulle rauhoittumaan, jossa yhteydessä toki mammona soljuu taskuistaan katuun kansan nauttia (relatiivipussifiksi, kielenhuoltajan huomautus). Hallituksen keskisiipi hävetköön varjoaan kun on tukenut oikeaa siipeä, pääomaa siis. Vasen siipi, sitä ei hallituksessa edes ole, joten yläraajarikko on nykyhallitus, vammamassa, hiertymä Suomi-äidin nivusissa.
Menkää nyt kaikki äidin pienet pullukat vartalopeilinne ääreen ja havainnoikaa. Jos olet paksu, laihduta. Jos suusi on mutrussa, väännä se hymyyn. Jos rinnassasi kimmeltää riistäjän stigma, ota se pois ja heitä pätsiin, ettet itse sinne joutuisi (Lainaus soveltaen isosta mustasta kirjasta). Parempi rykäistä kuin tukehtua (lainaus soveltaen Maon punaisesta kirjasta). Hanki elämä ja ylläpidä sitä (lainaus soveltaen mesen uumenista). Ruoski itseäsi, rakasta muita (lainaus Ontuvat Masokistit ry.n seminaaripamfletista).
Summa summarum: Pyökki ei elä ikuisesti. piste. Porvarihallituskaan ei. piste.
Hyvät ihmiset, tämä kansa ei tarvitse johtajia (olkoonpa kuinka hyviä tahaan), tämä kansa tarvitsee tekijöitä niin rauhan, yhteiselon, tasa-arvon kuin ( ja ennen kaikkea) luonnon vaalimisen saroilla. Olet mitä syöt, syö siis porkkana ja näytät porkkanalta. Ei vittu en tod. halua näyttää porkkanalta. Teoriani siis mättää. Auttakee hyvä keskustan väki ja muut auttakee, ettei ajuskoppani 2 viimeistä järkihippua kolahda toisiinsa. Se jos mikä olisi Final Countdown. Tai no, sittenhän istuksisin pehmeällä sohvalla ja hihittelisin vailla huolen häivää :-)
Minä ukko se hölisen, muut saa selittää.
Hahahallitus vs pyökki
0
53
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 14910891
- 525200
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html452413- 302113
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131681Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,421514Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta301221Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v351166Daniel Nummelan linjapuhe 2025
Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo92925TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.
Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o317882