LahdenJoulutori

Lahden joulutori (Joulukylä) avattu tänään, turvatoimia lisätty betoniporsaita Vapaudenkadun puolelle alkoholitarjoilua ei ole edes glögiä. Heijastuuko ranskasta asti???
17<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Natsit ja Persutko siellä taas hilluu...?

1Äänestä
  • No, ei tietenkään...

    Äänestä

Lahtihan on aina ollut Suomen Chicago, siksi siellä on hyvä varautua paikallisten heijastinliiviläisten aiheuttamiin järjestyshäiriöihin.

Äänestä

Ihmisten kannattaa olla valppaina ja jos näkevät ulkomaalaisia niin ilmoitus poliisille niiden kuuluu virkavastuun nimissä selvittää millä asioilla ulkomaalainen (todennäköinen terroristi) liikkuu
Ja kannattaa huomioida että terroristi saattaa näyttää ihan tavalliselta rauhantahtoiselta ulkomaalaiselta. Ilmoitukseen kannattaa liittää aina havainto mahdollisesta ase havainnosta

Äänestä

On tämä hittoa. Eikö olisi järkevintä laittaa laittomat ulos, eikä päätä työntää pensaaseen? Kaupunkien pitää nyt temppuilla kaikella tapaa, palokuntien pitää varustautua mahdollisia hyökkääjiä vastaan. Hölmölässä asumme. Ei mulla muuta.

Äänestä

Hennalan kasarmille piikkilanka aidat ja vartijat ympärille, aivan kuten vuonna 1918 kun sosialidemokraatit pistettiin kuriin.

Äänestä

”Tule Lahteen suomen chicakoon” esitti Amulet

Äänestä

Joulutori auki 22.12.2018 kielletty kuorma-autoilta - miksikö!

Äänestä
  • Kyllä kuorma-autolle pitää antaa vapaa pääsy tori alueelle,ei tavaran vientiä myynti paikalle voi kieltää kauppijailta

    Äänestä

  • Nut ei mitään vaaraa enää kun Suomen vaarallisin rikollinen Jani Kellokumpu on poliisin pahnoilla. Nyt voimme kaikki huokaista helpotuksesta. On kyllä tullut selväksi kun joka uutisissa oikein pärstäkuva ollut.(tuntuu että oikein korostetaan kun on Suomalainen konna kyseessä)

    Äänestä

  • Paskajussi kirjoitti:

    Nut ei mitään vaaraa enää kun Suomen vaarallisin rikollinen Jani Kellokumpu on poliisin pahnoilla. Nyt voimme kaikki huokaista helpotuksesta. On kyllä tullut selväksi kun joka uutisissa oikein pärstäkuva ollut.(tuntuu että oikein korostetaan kun on Suomalainen konna kyseessä)

    Hyvä, että Kellokumpu jäi kiinni. Pohjoismaiden etsitymmistä rikollisista puolet ovat kuitenkin arabitaustaisia.

    https://yle.fi/uutiset/3-10556257

    Tämä ei ole hyvä juttu niille asiallisille maahanmuuttajille, jotka koittavat sopeutua pohjoismaalaisiin kulttuureihin.

    Äänestä

  • Onko linja-autot sallittu, niitähän moniosaajat myös haluavat ohjailla. Laittakaa paljon betoniporsaita, vaikka hullultahan se näyttää ja voi viedä fiilistää, mutta parempi niin.

    Äänestä

Ääänestän Perus-suomalaisia tai jotakin muuta vastaavahkoa. Sdp, sekoomus ja ikivihreät nuolkoon karvaisia näppejä lailla batiikkinoidan.

Äänestä

Aina vaan niitä betoniporsaita! Tästähän on jo moneen kertaan puhuttu miten loukkaavaa se on toiskultturisia kohtaan estää päälleajoa betoniporsailla.
Sivistyneenä ja suvaitsevana maana on porsaista luovuttava ja piileskeltävä kulttuurisesti neutraalimman nimisten betoniesteiden takana.

Äänestä
  • Kyllä olis hyvä kirjoittaa jokaiseen petoniporsaaseen kyltti minkä takia se on ihmisten eteen tuotu kadulle Nythän ihmiset luulee että porsaat vain viranomaisten kiusaa jalankulkijoille.

    Äänestä

betonikameli-lammas tms..

Äänestä

Allah on suurin! 👫🚶🎄🏃💥🚛

Äänestä

Kommentoi aloitusta


JokoTäälläkin kirjoitti:

Lahden joulutori (Joulukylä) avattu tänään, turvatoimia lisätty betoniporsaita Vapaudenkadun puolelle alkoholitarjoilua ei ole edes glögiä. Heijastuuko ranskasta asti???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu