hyvän joukinku. Laskestelin tuossa rahojanu ja jouluksi on 11, 73 euroo rahhoo ja ostin ämpärullisen talupalloja, puolet annan linnuille ja puolet tulee mulle joylukinkuksi.
Miten kypsennännoi ja laitan nätin joulun ?
Lantut ja perunat varastin jo syksyllä naapurin pellolta.
Miten kypsennännoi ja laitan nätin joulun ?
Lantut ja perunat varastin jo syksyllä naapurin pellolta.
Vastaukset 3
Vanhimmat
talipalloista saa myös oivallisen lumilyhdyn. Kun ei ole maassa lunta, niin talipalloista voi kasailla näköisteoksen pihamaalle. Tuikku tahi kynttilä teoksen sisälle iloa tuomaan pimeyteen. Kutsukaamme rakennelmaa talipallolyhdyksi.
Tavella talipallon markkinoilla varpusenkin on hyvä olla.
Vähättelet saldoasi 11.73 €. Onhan sinulla kassillinen spanttipulloja ja tölkkejä. Itse sain naapurilta ulos pakkaseen jääneitä Lapin puikulaperunoita 2 kilon keltasen bussukan.
Ne vähän lösähti kun sulatin. Niistä saa hyvää muussia.
Kauppiaalta pyysin sen rasvasillityrryristä suolavettä kastikkeeksi. Saan 500 ekun eläkkeeni vasta 2.1 tammikuussa.
Olen 47 v. mutta työhön kykenemätön vammaisuuteni takia. On muuten kevyin raskaista jouluista tämä 100v. kapinan jälkeen.