Keskustan ajama uudistus poikii hedelmää

ja hinnat halpenee ?
https://yle.fi/uutiset/3-10558794
Heh heh, molemmissa kaupungeissa paljon kepu-loisia, mutta mitä ihmettä Oulun taksit menee vittuilemaan Lapin sesonkiin ja vääristävät hintakilpailua ?
Onko Oulun porukalla tarkoitus saada Lapin turismiin ongelmia?
No Oulu on Suomen syvin perseläpi ja sieltä ei ole koskaan tullut mitään muuta hyvää kuin terva ja siitäkin on aikaa.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tämä taksiuudistus ei tainnu oikein onnistua ja tuntuu niinku suuremmissa kaupungeissakin vammaiset, vanhukset ja muut tarvitsevat joutuu vaikeaan tilanteeseen.
Oma puolisoni joutuu käyttämään taksia ja hän tarvitsee pientä apua ja vammansa takia myös tutun kuskin.
Meillä on ns. vakiotaksit ja se on toiminut tähän mennessä hyvin, mutta pieni pelko on ilmassa, että esim. meidän asuinkaupunkimme yrittää yhteiskuljetusta.
Ja,että ei tunnu, että sinä joudut maksamaan esim. vaimoni taksimatkat, niin kerron, että hän käy työssä ja maksaa työstänsä verot.

Äänestä
  • "Tämä taksiuudistus ei tainnu oikein onnistua ja tuntuu niinku suuremmissa kaupungeissakin vammaiset, vanhukset ja muut tarvitsevat joutuu vaikeaan tilanteeseen."

    Taas on yksi Juha-Lesta Sipilän agenda toteutunut.

    Äänestä

No tämä hallitus on tehny huonoja päätöksiä ja paljon.
Tämä taksijuttu on yksi niistä, toimiva järjestelmä romutettiin.
No tietenkin on edellisetkin, mutta tuo omaisuuden myynti, valtionomaisuuden askarruttaa.
Suomesta tulee sellainen työläisten asuntoalue kuin aikanaan oli esim. Malminkartanossa.
Me ollaan kohta valtiorenkejä ja Suomen kansa tekee rahaa kansainväliselle, kasvottomalle kapitalistille.
Ennen oli ihmselle tärkeää esim valtio nimeltä Suomi, nyt monelle on dollari tai euro.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


VelmeriVääräleuka kirjoitti:

ja hinnat halpenee ?
https://yle.fi/uutiset/3-10558794
Heh heh, molemmissa kaupungeissa paljon kepu-loisia, mutta mitä ihmettä Oulun taksit menee vittuilemaan Lapin sesonkiin ja vääristävät hintakilpailua ?
Onko Oulun porukalla tarkoitus saada Lapin turismiin ongelmia?
No Oulu on Suomen syvin perseläpi ja sieltä ei ole koskaan tullut mitään muuta hyvää kuin terva ja siitäkin on aikaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu