Tiernapojat tulee taas

Mahtavaa, kun saa nähdä koulun joulujuhlissa Tiernapojat.
15<50
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Murjaanit katkoikin juuri Marokossa pohjoismaisten naisten päitä.

2Äänestä

Tiernapojat on hieno perinne. 🤴🤴🤴🏿🤴 🌟
🎅🏿

2Äänestä

No joo saadaan oikein tänään eduskunnasta annetulla Sannin ja Juhan luvalla laulaa Joululauluja kouluissa ja kirkoissa oikein on lähetty kouluihin ohjeet asiasta ? On sitä aikoihin eletty, että oikein eduskunnasta annetulla luvalla tuollainen päivän selvä asia pitää Suomalaisille ilmoittaa nykyisin. Että silleen.

2Äänestä

Saakohan enään maalata naamaa mustaksi? Tai sitten laitetaan varmasti luomun musta laulamahan.

2Äänestä
  • Mikä mustassa naamassa on hävettävää? Ovatko mustat alemmuuskompleksisia vai mikä on?

    Äänestä

Muslimi kakaroiden takia ei suomalaisia perinteitä pidä poistaa.

2Äänestä
  • No nyt osuit just asian ytimeen hyvä ! Maassa maan tavalla tai maasta pois PISTE. Että silleen.

    1Äänestä

  • Että_silleen kirjoitti:

    No nyt osuit just asian ytimeen hyvä ! Maassa maan tavalla tai maasta pois PISTE. Että silleen.

    Juu, kyllä tuo kommentti oli oikeaa älyn ja viisauden ilotulitusta.

    2Äänestä

  • Leikkasi kirjoitti:

    Juu, kyllä tuo kommentti oli oikeaa älyn ja viisauden ilotulitusta.

    Cuius regio, eius religio. Hyvä periaate 1600-luvun viisailta.

    Äänestä

  • Leikkasi kirjoitti:

    Juu, kyllä tuo kommentti oli oikeaa älyn ja viisauden ilotulitusta.

    No hyvä kun älysit tuon verran mikä on totta. Että silleen.

    Äänestä

Haluan esittää murjaanien kuningasta

Äänestä
  • Se on annettu Sipilälle. Eduskunnassa esitetään Tienaapojat.

    Äänestä

Ei muuten esitetä enää missään koulussa jossa on yksikin maahanmuuttajataustainen lapsonen tai nuori. Junttiaikojen hävettävä jäänne tuo tiernapojat.

Äänestä
  • Ookkonna varma ??? :)

    Äänestä

  • Mitä siinä on pahaa sehän esittää aikaa ennen islamia jolloin murjaaneillakin oli kelpo kulttuuri tähtitieteitä ja kaikkea.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


muslimikin_iloitsee kirjoitti:

Mahtavaa, kun saa nähdä koulun joulujuhlissa Tiernapojat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu