Raiskatun tyttären isä ehti enen poliisia !

https://www.seiska.fi/Uutiset/Otin-tyttareni-raiskauksesta-epaillyn-miehen-itse-kiinni-Oulun-seksirikosvyyhdin-uhrin-isan

Poliisista ei ole enää oikein hoitamaan kansalaisten turvallisuudesta.
Heiden turvallisuudesta kyllä huolehditaan pommin kestävillä autoillakin.

Mihin niitä tarvitaan ?
Onko pelolle annettu valta virkakoneistossa ? !!!!!!
Mitäs ennakointia se tuollainen on ?
Mitä kansanpetturit suunnittelevat ?
Mellakoitako vai ?
12<50
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Aikovat ehdä sellaista politiikkaa, että poliittista päättäjää ja poliisia pitää suojella kunnon ajoneuvoilla eikö niin ?

1Äänestä
  • Oikein ja kunniamitali kuuluu tämän tyttären isälle. Oikein toimittu. Poliisit eivät suojele enää omaa kansaansa. Oulunkin juttu tuli esille, kun 2 henkilöä toimi ja tästä nousi ihmisille tietoon asia, sitten vasta poliisi "toimi", muuten suojelevat rikollisia, se kait niitten nykytehtävä onkin.

    1Äänestä

Ois upottanut vaan suohon raiskaajan. Ei kannata vaivata nettipoliisia asialla.

1Äänestä
  • No ei poliiseja riitä joka suota tutkimaan. Että silleen.

    1Äänestä

  • Että_silleen kirjoitti:

    No ei poliiseja riitä joka suota tutkimaan. Että silleen.

    Juuri näin! Poliisi on täysin työllistetty vihapuheiden takia.

    Äänestä

Oletan , että isää vastaan nostetaan edes pari rikosnimikettä vapaudenriistosta hätävarjelun liioitteluun ym. tmv.

Äänestä
  • Tulee kova tuomio

    Äänestä

Ei taida tulla mitalia kuten valehtelija ja petos zubierille.

#pienipalarakkautta
#unelma
#rikkaus

1Äänestä

Jos poliisi ei tee työtään, kannattaako rikollisia ylipäätään luovuttaa poliisille?

Äänestä

Koska poliisit eivät ehtineet, kansan tulee kerätä turvajoukkoja itseään varten sitten !
Ja jos itse olisin saanut tyttäreni raiskaajan kiinni, niin olisin muiluttanut seuraamuksista välittämättä.

Se vaihe on edessä kun muslimeita ja bingo bongo kongoja otetaan lisää somaleita unohtamatta, että maa menee levottomaan tilaan, sen päättäjät tiedostavat ja siksi hankiivat tuollaisia pommin kestäviä autoja....saatanan ressukat meillä johdossa vielä !.

Äänestä

En olis kutsunut paikalle poliisia,olisin hoitanut jutun tekijän lähtömaan yleisen käytännön mukaisesti.Ensikertalaisena istuisin puolet.

Äänestä

https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005944557.html
Sisäasiainministeriön asetuksessa poliisin voimakeinojen käyttämisestä kerrotaan muun muassa, että ampuma-asetta voidaan käyttää vain silloin, kun lievempää keinoa tilanteen hoitamiseksi ei ole käytettävissä ja kyseessä on välitöntä ja vakavaa vaaraa toisen hengelle tai terveydelle aiheuttavan henkilön toiminnan pysäyttäminen.
Nyt saadaan OIKEA murhaaja vihdoin vastuuseen. Mies lähestyi poliisia koska saha pitää käydessä meteliä. Poliisi murhasi vaikka olisi voinut ajaa taaksepäinkin. Mies ei voinut kuulla käyvän sahan ylitse mitään siis kylmäverinen murha kyseessä. Poliisin taustoista löytyy takuulla sukupuolirassimia.. Uskon jotta kyseessä taparikollinen jolle lasten isä aina syyllinen osapuoli.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


FolioMulder kirjoitti:

https://www.seiska.fi/Uutiset/Otin-tyttareni-raiskauksesta-epaillyn-miehen-itse-kiinni-Oulun-seksirikosvyyhdin-uhrin-isan

Poliisista ei ole enää oikein hoitamaan kansalaisten turvallisuudesta.
Heiden turvallisuudesta kyllä huolehditaan pommin kestävillä autoillakin.

Mihin niitä tarvitaan ?
Onko pelolle annettu valta virkakoneistossa ? !!!!!!
Mitäs ennakointia se tuollainen on ?
Mitä kansanpetturit suunnittelevat ?
Mellakoitako vai ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu