Näin sitä kontiolahtelaiset osaa paikkakunnasta riippumatta.
=
Poliisi ampui moottorisahalla uhkaillutta miestä Tohmajärvellä
Tohmajärvellä Pohjois-Karjalassa 42-vuotias mies uhkasi perjantai-iltana poliisia moottorisahalla, ja poliisi pysäytti miehen ampumalla tätä ylävartaloon.
Itä-Suomen poliisilaitoksen mukaan mies oli ensin pahoinpidellyt puolisoaan lyömällä tätä nyrkillä ja lähtenyt sen jälkeen ulos moottorisahan kanssa.
Poliisipartio saapui paikalle saatuaan pahoinpitelystä ilmoituksen iltayhdeksän jälkeen. Partio tapasi miehen vapaa-ajan asunnon piha-alueella. Poliisin mukaan mies ei totellut käskyjä vaan käveli käynnissä ollut moottorisaha kädessään partiota kohti. Poliisi turvautui tällöin aseeseen miehen pysäyttämiseksi.
Mies vietiin hoidettavaksi Pohjois-Karjalan keskussairaalaan. Poliisilla ei ole tietoa hänen tilastaan.
Poliisi tutkii asiaa perheväkivallan osalta pahoinpitelynä ja poliisiin kohdistuneen toiminnan osalta murhan yrityksenä. Epäilty on kontiolahtelainen mies.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005944557.html
Uhkasi moottorisahalla ja hakkasi vaimoaan.
2
203
Vastaukset
- hyväpoliisit
Kannattaa vaan jokaisen pitää kirkkaana mielessään että poliisia päin on ihan turha mennä puukkojen, astaloiden ja moottorisahojen kanssa. Aina tulee vastapalloon ja juhaa sattuu leukaan.
On se kumma että jotkut pässit ei sitä vaan tajua. - Idioottiinosui
Ihan oikein. Saatanan pässeille on aika opettaa käytöstapoja, varmaan entisiä "Joensuun skinilöitä". Kontiolahden toppatakkimies oli varmasti jo valmiiksi suivaantunut IBUn päätöksestä siirtää ampumahiihdon maailmancup syyskauteen pimeään ja loskaiseen Pohjois-Karjalaan, sitten se piti purkaa perinteisesti perjantaikossun jälkeen vaimoon ja kohta kenties lapsiin. Kun ei osaa puhua, niin moottorisaha ja viina tekee miehestä lähes voittamattoman. Todennäköisesti vielä punttisalilla käyvä steroideja nauttiva pellehermanni kyseessä, lomalla vanhemmilta perityllä perintötilalla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2214096Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1112583Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit382305Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?811416Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te861298- 481159
- 751037
- 59903
Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58881- 45876