Kävinpä tuossa koeajamassa useamman melko vähän ajetun mersun ja bemarin vm-haarukassa 2009-2010. Täytyy kyllä ihmetellä miten paljon noissa oli vikoja ja sanomista. Ainoastaan yksi oli hyvin huollettu ja vaikutti toimivan oikein. Muissa oli enemmän tai vähemmän pahoja vikoja ja pari oli aivan täydellistä pommia.
Ei kyllä nykyään ilman kunnon testerilaitteita ja Autotohtorilla käyntiä uskalla mitään käytettyä ostaa.
Käytetyt "laatuautotkin" aivan JÄÄTÄVIÄ POMMEJA
7
218
Vastaukset
- Ratkaisusinulle
Mene aina Autokeskukselle, Vehoon tai Laakkoselle!
Autokeskuksen huoltopuoli täysin surkea!Kokemattomia ja mitään tietämättömiä asentajat työnjohto.Ainakin kehä kolmosella.Auto myyjistä en tiiä!
- KateusSeKateus
Olihan aloitus ja melkein faktaa.
- Tero.vaan
Yli viisi vuotta vanhoissa saksalaisissa on yleensä runsaasti vikoja. Senhän näkee jo katsastustilastoistakin. Esimerkkeijnä hajoavat ilmajousitukset ja laukeavat moottorit sekä alustan ongelmat. Se on sitä ajamisen iloa!
- MikaOjantaus
Teknistä kestävyyttä saksalaisita premiumeilta on turha odottaa, mutta varmasti kaikkea muuta kyllä löytyy, mm. ajo-ominaisuudet, laatu sisätiloissa sekä äänentoisto kyllä huippua ja nyt puhun siis Mersusta ja Bemarista, Audin ajo-ominaisuudet halpiksen tasoa.
- kokemustaon
Kyllä siitä uuden 500-sarjan Bemaristakin on tarkka ohjaus kaukana.Penkit on kuin vanhasta Ranskalaisesta Pösöstä tai Renusta:
- E350
Sitten kun laitetta on ajettu jossain välissä 100tkm optimoiduilla ohjelmilla tuplatehoilla. Mistään et sitä voi tietää mutta hyvin tehtyjä vehkeitä kun sen kestävät.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 911117
Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa115916- 125896
"Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut
Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten281682- 76658
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait74621Lienee aika luopua siitä kaikesta
mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j64572Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:
Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap54566Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen
Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist40532- 72483