Paloittelusurmaaja virpi butt vapaaksi

Siinä taas yksi esimerkki suomen yhteiskunnasta.. Viranomaiset ja omaiset vastustavat vapauttamista mutta mitä tekee oikeuslaitos, vapauttaa tämän hirviön.. Taas pitää jotain sattua että herrat uskoo..
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tasapainottavat pelkoa: tämä tytteli tappaa miehiä. Kun kaikkien raiskaajien annetaan velloa vapaana pelottelemassa naissukukuntaa ja jatkaa (myös) valitsemillaan urilla.

Joskus ymmärtää pikkuriikkisen sitä, että USAssa kaikilla on oma pyssy mukana kaikenaikaa. Ladattuna. 40 000 siellä ammuttiin vissiin viime vuonna, vai oliko se 2018 saldoa?

Äänestä

Kansanedustajat syyllisiä lepsuun lakiimme. Kansa vaatii kovempia tuomioita

Äänestä

Annetaan nyt Virpin ja Buttin lepuutella,pitkän tuomion jälkeen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Bondetti kirjoitti:

Siinä taas yksi esimerkki suomen yhteiskunnasta.. Viranomaiset ja omaiset vastustavat vapauttamista mutta mitä tekee oikeuslaitos, vapauttaa tämän hirviön.. Taas pitää jotain sattua että herrat uskoo..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu