Made_in_Kauhava

Siinä vähän lisää kadehtimista härmälääsille.

https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/292ab924-38cf-455c-b069-b19f5a0bff8b
11293
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Ai perinteisesti konkurssi kypsä firma, kuten kanta Kauhavalla on tapana?

Äänestä
  • Jep! Ei pidä unohtaa Skaalaa, Reikälevyä, Pellonpajaa, Ylimet...

    Äänestä

On salaa tyytyväisiä kun saavat pasteerata maineikkaan Kauhavan siipien suojissa.

Äänestä

Kauhavalla ei oo mitään tekemistä komeetten puukkojen kans.Yritys ja taitavat tyäntekijät ne on teheny.joillakin on puurot ja vellit sekaasin.

Äänestä

Juuri niin kenellä ?

Äänestä
  • No lopetetahan kanta Kauhava laisten pyynnöstä näidenkin tuotteiden lahjatavaraksi osto ja markkinointi.

    1Äänestä

  • OhanHärmäsPuukonTekijööt kirjoitti:

    No lopetetahan kanta Kauhava laisten pyynnöstä näidenkin tuotteiden lahjatavaraksi osto ja markkinointi.

    Ei teille aitoja Kauhavalaasia myydäkkään.
    Käyttäkää vaan niitä muovimoria.

    Äänestä

  • OhanHärmäsPuukonTekijööt kirjoitti:

    No lopetetahan kanta Kauhava laisten pyynnöstä näidenkin tuotteiden lahjatavaraksi osto ja markkinointi.

    Sitä pitäis tehdä,härmäläisten pyynnöstä skaala ikkunat kannattaa kiertää kaukaa.

    Äänestä

  • Että viime vuosina on laitettu rutkasti rahaa tehdastilojen korjauksiin,ympäristön ja pihan remonttiin ja markkinointiin.

    Äänestä

  • Miksi on paasattu rahaa, kun ei tuota kukaan osta. Kohta nuo tehdään kiinas.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Helapää kirjoitti:

Siinä vähän lisää kadehtimista härmälääsille.

https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/292ab924-38cf-455c-b069-b19f5a0bff8b

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu