Kävin Itiksessä - meno oli kuin itämaisessa basaarissa

Itiksessä näytetään elävän jo nyt sitä todellisuutta, mitä Antti Rinne ja kumppaninsa SDP:ssä haluavat levittää kaikkialle Suomeen. Ei kiitos.

https://www.suomenuutiset.fi/sdpn-salainen-muistio-paljastaa-demarit-paasevat-hallitukseen-maahanpyrkijoille-koittaa-kissanpaivat-jopa-rikolliset-saavat-jaada-suomeen/
26<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 26

Vanhimmat

Itse kävin teidän Persujen puoluetoimistolla, siellä jaska haisi ja panjot soi.

1Äänestä
  • Rumat pahanhajuiset Persut häpäisevät Suomikuvan ulkomaillakin.

    1Äänestä

  • Aitoa vihapuhetta

    Äänestä

Itis on kunnon AlSkeidan basaari oikein naurattaa miten se paikka on tuhottu vuosien varrella.

Äänestä

Itis on paikkakuntalaisten keskuudessa jo nogo alue

Äänestä
  • Sinne ei Halla-aho uskalla?

    1Äänestä

  • Kyllä siellä on paljon ryssiäkin.

    Äänestä

Siellä voi saada monia kulkutauteja mihin ei ole lääkitystä ja varma kuolema.

Äänestä

Lykkäät valetta, Itis on uusittu ja laajennettu monipuolinen iso kauppakeskittymä , jossa on uusi 9 teatterin elokuvasalit. Kansainvälistä tunnelmaa, mutta joku peräkammarissa lymyävä , työtön keppanaa Kelan tilipäivänä ja lenkkikyrsää purevalle se voi tuoda huimausta. Hankkikaa elämää sieltä uunipankolta!

1Äänestä
  • No mutta ku äiti ei anna.

    Äänestä

  • Itiksen "kansainvälisestä tunnelmasta" vastaavat lähinnä lähi-idän ja Afrikan maista tulleet ihmiset.

    Sen sijaan jos menet Helsingin keskustaan, siellä on kansainvälistä tunnelmaa, josta vastaavat turistit lukuisista maista Euroopasta, Japanista, Amerikasta ja monista muista kehittyneistä länsimaista. Nautin Helsingin keskustan kansainvälisestä tunnelmasta. Itiksen basaarimainen tunnelma sen sijaan lähinnä tympii.

    Äänestä

  • Stubbin kommentti herättää minussa hyvin positiivista värinää.

    Äänestä

Hienoa kun Suomessa monikulttuurisuus kukoistaa. Tätä täytyy saada lisää muuallekin Suomeen.

Äänestä

Narkkareita täynnä koko paikka.

Äänestä

Minä äänestän ainakin persuja, kuten jo toistakymmentä vuotta olen tehnyt. Hyvä kun nyt se mätisäkki muutaman luopionsa kanssa ei ole siellä enää sotkemassa asioita.

Äänestä

Ei siellä mielellään käy. Pahaksi onneksi liityntäliikenne on siellä.

Äänestä

Mitähän itiksen firmatkin tuumaa tästä monikulttuurista, kansaa tulee lisää jolla ole muuta kuin maleksiminen sossun maksulapun kanssa, käyttävät varmaan paljon yritysten palveluita. Maksukykyinen suomalainen vaihtaa muualle asioimaan.

Äänestä

Mitäpä muuta voi odottaa demareilta eli "äijäfeministeiltä".

Ja tuolla itiksen lähi-itäperäisistä naispuolisista varmaan useimmat elävätkin tosi "feministisesti", monikohan saa edes oman puolisonsa itse valita...

Äänestä

Siellä on nähtävillä se professorin määrittelemä uusi tulonsiirto yhteiskuntaluokka.

Äänestä

Tuolla ne Puhoksessa loikoilee, eikä kenelläkään ole kiire töihin.

Kiva lähteä aina aamulla töihin "hankkimaan rahaa".

Äänestä

Itis myytiin vähän aikaan sitten uudelle omistajalle kai se on joku muslimipiiri joka sen osti monen mutkan kautta.

Äänestä

Kepu Sipilän hallituksella on Suomen mamutusennätys kesältä 2015 jolloin kepu Sipilä. kokoomus Orpo ja persu Soini päästivät Suomeen noin 35 000 paperitonta ulkomaalaista toisesta turvallisesta EU maa Ruotsista vaikka ne olisi voitu käännyttää jo rajalta takaisin Ruotsiin Dublinin sopimuksella.

Äänestä
  • Olipa sisäministeri tollo, persaivoiset seurasivat katseella.

    Äänestä

Irakkiäijät ovat lyhyitä persjalkoja.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


HorriHalkeri kirjoitti:

Itiksessä näytetään elävän jo nyt sitä todellisuutta, mitä Antti Rinne ja kumppaninsa SDP:ssä haluavat levittää kaikkialle Suomeen. Ei kiitos.

https://www.suomenuutiset.fi/sdpn-salainen-muistio-paljastaa-demarit-paasevat-hallitukseen-maahanpyrkijoille-koittaa-kissanpaivat-jopa-rikolliset-saavat-jaada-suomeen/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu